Zavřít reklamu

Má-li Apple u svého zařízení skutečně nějaký problém, snaží se mu postavit čelem. Také proto nabízí servisní programy, které přesahují rámec běžné reklamace, nebo ji nějakým způsobem doplňují. Aktuálně zde najdete ty na iPhony 12, MacBooky, ale třeba i AirPody Pro. 

Na stránkách Apple.cz sice můžete zakoupit veškeré produkty společnosti a dozvědět se zde všechno o jeho službách, nechybí ale ani záložka Podpora. Právě v ní Apple radí, jak jednotlivá zařízení nejen používat, ale v případě potřeby i servisovat. Když si rozkliknete nějaký produkt, uvidíte zde nejen základní příklady práce s ním, ale také přímý odkaz na servisy.

Na úvodní stránce podpory pak můžete sjet úplně dolů, kde se nacházejí Servisní programy Apple. Ty jsou seřazené chronologicky a týkají se všech produktů. Chronologické řazené programů týkajících se výhradně počítačů Mac pak zjistíte po rozkliknutí jejich nabídky z úvodní stránky podpory.

Když si jakýkoli program rozkliknete, uvidíte popis říkající nejen jakého zařízení se týká, ale samozřejmě i popis možné závady. Důležité je, že se zde dočtete i průběh servisu s odkazy na autorizované poskytovatele servisu Applu a mnohdy i první kroky, které byste měli učinit, než do servisu své zařízení odevzdáte. Někdy je přítomno i pole pro vyplnění sériového čísla vašeho zařízení, takže si ihned ověříte, zda máte na servis skutečně nárok.

podpora Apple
Zdroj: Apple.cz

Poslední informací pak obvykle je, jak dlouho daný program trvá. Nejčastěji je tomu po dobu dvou let od prvního maloobchodního prodeje daného přístroje. Např. u AirPodů Pro a jejich praskajícího zvuku však Apple toto období aktuálně natáhnul na 3 roky, u MacBooků se pak jedná i o 4 roky.

Servisní programy Apple 

Program servisu iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro kvůli problémům, kdy nemá zvuk 

Apple zjistil, že u velmi malého procenta iPhonů 12 a iPhonů 12 Pro může dojít k problémům se zvukem způsobeným selháním součástky v modulu sluchátka. Dotčená zařízení se prodávala od října 2020 do dubna 2021. Pokud sluchátko vašeho iPhonu 12 nebo iPhonu 12 Pro nevydává během hovorů zvuk, pravděpodobně máte nárok na servis. 

Servisní program pro problémy se zvukem AirPods Pro 

Apple zjistil, že u malého procenta AirPodů Pro se můžou vyskytnout problémy se zvukem. Vadné kusy byly vyrobeny před říjnem 2020. Jedná se o praskání nebo šum, které jsou hlasitější v hlučném prostředí, při cvičení nebo při telefonování a to, že aktivní potlačování hluku nefunguje zcela správně. Např. vede ke ztrátě basů nebo k zesílení ruchů na pozadí, třeba hluku letadla nebo ulice.

Program odvolání baterie 15palcového MacBooku Pro 

U omezeného počtu 15palcových MacBooků Pro starší generace může dojít k přehřátí baterie s rizikem vzniku požáru. Problém se týká počítačů prodávaných hlavně od září 2015 do února 2017. Bezpečnost zákazníků je pro Apple samozřejmě prvořadou prioritou, a proto vám z vlastní vůle dotčené baterie bezplatně vymění. Časové rozpětí zde není nijak nastaveno. Máte-li na servis nárok si ověříte zadáním sériového čísla. 

Program servisu klávesnic MacBooku, MacBooku Air a MacBooku Pro 

Malé procento klávesnic určitých modelů MacBooku, MacBooku Air a MacBooku Pro vykazuje jeden nebo více problémů typu, že se písmena nebo znaky nečekaně opakují, nezobrazují nebo klávesy působí, jako by byly přilepené, takže nemají konzistentní odezvu. Samozřejmě je zde řeč o motýlkové a hojně kritizované klávesnici. Vyhovující modely MacBooků najdete na webu podpory, program běží po dobu čtyř let od prvního maloobchodního prodeje daného počítače. 

Seznam servisních programů Apple najdete pod tímto odkazem. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více