Zavřít reklamu

Společnost Apple již nějakou dobu usiluje o to, aby se v souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19 dostávaly k jejím uživatelům pokud možno jen relevantní a důvěryhodné informace. V App Storu například schvaluje pouze aplikace související s koronavirem, které pocházejí od oficiálních zdrojů, a současné situaci přizpůsobila také funkce své hlasové asistentky Siri.

Siri nyní umí uživatelům do jisté míry zodpovědět otázky, týkající se koronaviru, a poskytnout jim odpovídající doporučení a rady. Pokud hlasové asistence Siri ve svém iPhonu položíte dotaz „Do I have the Coronavirus“ nebo podobně formulovanou otázku, spustí Siri interaktivní dotazník, ve kterém se vás nejprve zeptá na to, jaké máte příznaky a jak moc jsou závažné. V závislosti na tom, co jí odpovíte, vám poradí, jak se o sebe máte postarat, koho máte kontaktovat, nebo vám doporučí specifické aplikace. Jako zdroj pro tyto pokyny využila společnost Apple informace z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí a dalších organizací.

Společnost Apple v rámci svého úsilí o šíření osvěty ohledně koronavirové infekce. Řadu změn v tomto směru zaznamenali především uživatelé ve Spojených státech. Kromě snahy uživatele co nejlépe informovat se Apple snaží také nabídnout na svých platformách obsah, adekvátní aktuální situaci. Jedná se třeba o tematicky zaměřené aplikace, slevy, upozornění na bezplatné tituly v aplikaci Knihy nebo (ve vybraných regionech) přizpůsobení nabídky v nativní aplikaci Podcasty.

.