Zavřít reklamu

Po týdnu vám opět přinášíme náš pravidelný souhrn spekulací, souvisejících se společností Apple. Tentokrát se budete moci dočíst například o tom, že Facebook chystá vlastní konkurenci pro Apple Watch, v Applu se s největší pravděpodobností připravuje nový Mac Pro, nebo o tom, že na letošní WWDC skutečně měly být původně představeny nové MacBooky Pro.

Facebook pracuje na konkurenci pro Apple Watch

Podle nejnovější zprávy z The Verge chystá gigant Facebook vzít trh s chytrými hodinkami útokem. Tato společnost totiž údajně pracuje na vlastních chytrých hodinkách, které by měly nabídnout něco, co Apple Watch doposud schází. Více se dočtete v článku Facebook pracuje na konkurenci pro Apple Watch.

Dočkáme se nového Macu Pro, jeho specifikace vás překvapí

V beta verzi Xcode 13 byly spatřeny nové čipy Intel vhodné pro Mac Pro, který aktuálně nabízí až 28jádrový Intel Xeon W. Jedná se o Intel Ice Lake SP, který společnost představila v dubnu letošního roku. Nabízí pokročilý výkon, zabezpečení, efektivitu a výkonnější umělou inteligenci. Pokud nebudeme počítat větší iMac, než je ten 24“ a o kterém se prakticky neví, jestli na něm společnost vůbec pracuje, zbývá nám právě Mac Pro. Kdyby tento modulární počítač dostal SoC čip Apple Silicon, prakticky by modulární být přestal. Více se dočtete v článku Dočkáme se nového Macu Pro. Jeho specifikace vás překvapí.

Apple má extrémně velký zájem o jednu komponentu pro iPhone 13

Internetem už proletělo několik zpráv o tom, že Apple plánuje od svých dodavatelů nakoupit podstatně více součástky zvané jako VCM (Voice Coil Motor). Nová generace jablečných telefonů by se totiž měla dočkat řady vylepšení v případě fotoaparátu a 3D senzorů zodpovědných za správnou funkčnost Face ID. Více se dočtete v článku Apple má o jednu součástku pro iPhone 13 větší zájem, než celý trh s Android telefony.

Apple nepřímo potvrdil, že na WWDC 2021 měl být představen nový MacBook

Nový MacBook Pro je v posledních dnech stále více a více očekávaným produktem. Ten by měl přijít v 14″ a 16″ variantě a takzvaně přehodit kabát, tedy nabídnout svěží změnu designu, a to po vzoru iPadu Pro či iPadu Air (4. generace). Podle nejrůznějších úniků a spekulací se navíc očekává návrat HDMI portu, čtečky SD karet a napájení prostřednictvím MagSafe. Před samotnou konferencí se informace o představení produktu objevovaly stále více. Apple jej ale ve finále světu (zatím) neukázal. Měl to ale vůbec v plánu? Více se dočtete v článku Apple nepřímo potvrdil, že na WWDC měl být představen nový MacBook.

Render MacBook Pro 16 Antonio De Rosa
Zdroj: 9to5mac.com

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více