Zavřít reklamu

Používáte Instagram? Pokud ano, jak starý je váš instagramový účet? V případě, že jste si jej zakládali před rokem 2019, je možné, že jste nemuseli zadávat datum narození. To se ale v dohledné budoucnosti změní. Instagram totiž začíná postupně po všech uživatelích vyžadovat zadání tohoto údaje, přičemž důvodem je snaha o lepší ochranu nezletilých a mladistvých uživatelů. V dnešním souhrnu bude také řeč o novinkách v Google Kalendáři, které vám pomohou získat lepší přehled o čase, stráveném na online schůzkách.

Google přidá do svého Kalendáře novou funkci pro sledování času na online schůzkách

Pokud ke své práci často využíváte kancelářské a produktivní nástroje z dílny společnosti Google, máme pro vás dobrou zprávu. V platformě Google Kalendář nově přibyde užitečná funkce, díky které budete moci získat přesný přehled o čase, který jste strávili na online schůzkách a hovorech. Google tuto novinku oznámil tento týden v jednom z příspěvků na svém oficiálním blogu. Funkce ponese název Time Insights a bude mít podobu speciálního panelu ve verzi Google Kalendáře pro rozhraní webových prohlížečů. K jejímu postupnému šíření dojde v průběhu tohoto září. Google o této funkci poprvé informoval již letos v březnu v rámci představování nového konceptu své platformy Google Workspace.

Google Workspace

 

Funkci Time Insights bude možné využívat pouze při práci s Google Kalendářem v rozhraní webového prohlížeče. V jejím rámci uživatelé získají podrobný přehled o čase, který strávili na schůzkách, spolu s informacemi o tom, v které dny a hodiny se tyto schůzky nejčastěji konají a jaká je jejich frekvence. Kromě toho nabídne funkce Time Insights také přehled o tom, s kterými osobami daný uživatel tráví na online schůzkách nejvíce času. Uživatelé s administrátorským oprávněním budou moci provádět v této funkci různá nastavení a přizpůsobovat ji svým potřebám.

Instagram bude chtít znát datum vašeho narození

Při zakládání nového účtu na sociální síti Instagram je kromě jiného možné také zadat přesné datum narození. Tento krok však (zatím) není povinný, proto jej řada uživatelů jednoduše přeskočila. Pokud mezi tyto uživatele patříte i vy, připravte se na to, že po vás Instagram začne datum narození čím dál intenzivněji požadovat. Instagram začal po uživatelích vyžadovat zadání data narození již před dvěma lety, u dříve založených účtů ale bylo možné tento krok při zakládání vynechat.

Tvůrci Instagramu ale v nejnovějším tiskovém prohlášení uvedli, že uživatelé, kteří své datum narození nezadali při registraci do aplikace, by měli počítat s tím, že po nich bude zadání tohoto údaje vyžadování po spuštění aplikace. Prozatím bude možné tyto žádosti ignorovat, respektive odmítnout, tato možnost ale bohužel nebude trvalá. Podle vyjádření Instagramu je zadání přesného data narození nezbytně nutné k tomu, abyste tuto sociální síť (respektive příslušnou aplikaci) mohli i nadále využívat. Zadání data narození bude rovněž vyžadováno pokaždé, když se ve vašem kanálu novinek objeví příspěvek, jehož obsah byl označen jako citlivý. U obsahu tohoto typu až dosud docházelo pouze k rozostření příslušné fotografie nebo videa. Podle vyjádření zástupců sociální sítě Instagram jsou tyto požadavky součástí úsilí, které tato platforma vyvíjí v zájmu ochrany nezletilých a mladistvých uživatelů. Letos v květnu se také objevily zprávy, podle kterých se chystá speciální verze Instagramu pro děti, jejíž součástí by měla být četná bezpečnostní opatření a omezení. Tato zpráva se ale nesetkala s příliš pozitivní zpětnou vazbou, a v tuto chvíli zatím není jisté, zda k realizaci „dětského Instagramu“ nakonec opravdu dojde či nikoliv.

.