Zavřít reklamu

Je 10. července, což znamená, že by dnes oslavil narozeniny fyzik a vynálezce Nikola Tesla. V dnešním díle si ve stručnosti připomeneme jeho život a dílo, zavzpomínáme ale také na den, kdy Michael Scott po sérii těžkých problémů opustil společnost Apple.

Narození Nikola Tesly (1856)

10. července roku 1856 se v chorvatském Smiljanu narodil Nikola Tesla. Tento vynálezce, fyzik a konstruktér elektrických zařízení a strojů se zapsal do dějin například jako vynálezce asynchronního motoru, Teslova transformátoru, Teslovy turbíny nebo jeden z průkopníků bezdrátové komunikace. Tesla dlouhá léta působil ve Spojených státech, kde v roce 1886 založil společnost Tesla Electric Light & Manufacturing. V průběhu svého života se potýkal s finančními problémy a měl také konflikty s ostatními vynálezci. Zemřel v lednu roku 1943 v hotelu New Yorker, jeho dokumenty posléze zabavila FBI.

Michael Scott opouští Apple (1981)

Počátkem roku 1981 tehdejší ředitel společnosti Apple Michael Scott uznal, že se firmě skutečně nedaří dobře, a že společnost musí potýkat s nemalými finančními obtížemi. V návaznosti na toto zjištění se rozhodl propustit čtyřicet zaměstnanců včetně poloviny týmu, který měl na starost výzkum a vývoj počítače Apple II. Následky tohoto kroku ale pocítil také on sám, a 10. července téhož roku na svůj post rezignoval s tím, že to pro něj byla “poučná zkušenost”.

Michael Scott

Další události nejen z oblasti technologií

  • Do vesmíru je vypuštěna komunikační družice Telstar (1962)
  • Kvůli aféře s odposlechy naposledy vychází britský nedělník News of the World (2011)

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více