Zavřít reklamu

Dnešní souhrn dne bude opravdu plný novinek. Na jednu z nich si ale budeme muset teprve počkat – touto novinkou je chystaná nová generace PlayStation VR od společnosti Sony. Další novinkou, které se obyvatelé New Yorku dočkají již dnes, je otevření kamenné značkové prodejny společnosti Google. Poslední novinkou, kterou budeme v dnešním souhrnu probírat, je nová aplikace Greenroom z dílny společnosti Spotify, která byla oficiálně vydána včera.

Nová generace PSVR přijde před Vánoci příštího roku

O tom, že by v příštím roce měla spatřit světlo světa nová generace zařízení PSVR od společnosti Sony, se spekulovalo již delší dobu. Tento týden se v této souvislosti objevily nové zprávy, podle kterých by PSVR nové generace měla být vydána v průběhu druhé poloviny roku 2022. Agentura Bloomberg včera uvedla, že nový headset pro virtuální realitu od Sony by měl spatřit světlo světa v průběhu předvánoční sezóny, a měl by být kromě jiného vybaven také OLED panely z dílny společnosti Samsung Display. Rozlišení displeje chystaného VR headsetu ke konzoli PlayStation by podle dostupných zpráv mělo činit 4000 x 2040 pixelů, headset by měl disponovat například funkcí sledování pohybu očí nebo třeba haptickou odezvou – tu nabídnou také ovladače k nové generaci PSVR.

Kamenný Google Store se otevře již dnes

V druhé polovině května jsme vás v jednom z našich tehdejších souhrnů informovali o tom, že společnost Google má v plánu otevřít svou vlastní značkovou kamennou prodejnu. Nyní se konečně objevila zpráva, podle které zmíněný obchod, nacházející se ve čtvrti Chelsea v New York City, otevře své brány již  dnes. První kamenný Google Store nabídne primárně vlastní hardwarové produkty od Googlu jako jsou třeba smartphony Pixel, doplňky pro chytrou domácnost Nest, ale třeba také fitness náramky Fitbit a další zařízení. V nabídce budou také produkty třetích stran, stejně jako nejrůznější doplňky a upomínkové předměty s logem společnosti Google. Prodejna Googlu by měla spíše než klasický obchod připomínat showroom a návštěvníky zde bude čekat řada velmi zajímavých překvapení. K otevření první kamenné značkové prodejny Googlu dojde dnes, tedy 17. června, v deset hodin dopoledne tamního času.

Spotify spouští vlastní konkurenci pro Clubhouse

Včera byla oficiálně vydána aplikace Greenroom od společnosti Spotify. Jedná se o audio chatovací platformu ve stylu populárního Clubhousu, ve které mohou uživatelé živě konverzovat na nejrůznější témata. Aplikace Spotify Greenroom je ke stažení také v App Storu, její rozhraní je velice podobné uživatelskému rozhraní aplikace Spotify. K používání aplikace Spotify Greenroom není nezbytně nutné mít aktivní Spotify účet, a podobně jako Clubhouse vyžaduje také aplikace Greenroom, abyste vystupovali pod svým skutečným jménem.

.