Zavřít reklamu

Ať už vjedete do neznámého města, nebo vyrážíte na výlet přes celý víkend, mohou vám dělat Google Mapy toho ideálního společníka, který vám nedovolí zabloudit. Google svůj titul neustále vylepšuje a zde najdete přehled posledních zveřejněných novinek, které se do něho v brzké době chystají. 

Nejlepší trasa s cenou mýtného 

Aby vám mapy usnadnily rozhodování, zda se budete ploužit po okreskách nebo pofrčíte po zpoplatněných dálnicích, jsou v aplikaci vůbec poprvé zobrazovány ceny mýtného. Informace společnost čerpá od místních úřadů, i když Google pořád uvádí, že jsou ceny přece jen orientační. Jedná se především o mýtné, kde platíte za průjezdy určitými úseky, ne to, které známe u nás, tedy formou dálniční známky. Funkce se nejprve rozjíždí za mořem a v Indii, Japonsku nebo Indonésii, nicméně další země by měly prý brzy přibývat.

Google Maps 1

Podrobnější mapa 

Do map jsou při navigování nově přidávány bohaté detaily proto, abyste mohli lépe identifikovat neznámé prostředí, a to zejména ve městech. Brzy se tedy budou na křižovatkách objevovat semafory, značky STOP, ve vybraných městech uvidíte i tvar a šířku silnice včetně přítomných ostrůvků. Je tomu proto, abyste nemuseli měnit pruh jízdy na poslední chvíli a měli tak o okolí lepší přehled.

Google Maps 2

Nové widgety 

Widgety na domovské obrazovce budou o poznání chytřejší. Google vám v nich totiž umožní přístup k vašim připnutým cestám a zároveň bude ukazovat čas příjezdu, čas odjezdu hromadné dopravy nebo lepší navrhovanou trasu.

Google Maps 3

Navigace z Apple Watch 

V horizontu několika málo týdnů chce Google přinést své Mapy i na Apple Watch, což samozřejmě oceníte zejména při pěší turistice, kdy nebudete muset hledat telefon v batohu. Zároveň přibyde nová komplikace „Vezmi mě domů“, která vás jedním klepnutím začne navigovat na adresu bydliště, ať se nacházíte kdekoli.

Google Maps 4

Siri a Spotlight 

Google Mapy se naučí také Zkratky, kdy vám bude stačit říci „Hey Siri, get directions“ nebo „Hey Siri, search in Google Maps“ a ihned se vám předloží patřičné výsledky. Zkratky přijdou v nadcházejících měsících, vyhledávání Siri na konci léta.

Google Maps 5
.