Zavřít reklamu

Co se týče spekulací, souvisejících (nejen) se společností Apple, bývá často zajímavé sledovat, na jakých detailech se analytici dokáží shodnout, a v čem si naopak vzájemně odporují. Již nějakou dobu se například spekuluje o tom, že by high-endová verze letošního iPhonu měla nabídnout úložiště o velikosti 1 TB, některé zdroje ale tvrdí, že letos tomu tak ještě nebude. Vydání iPhonu SE třetí generace je na rozdíl od letošních iPhonů ještě relativně daleko, to ale analytikům nijak nebrání v odhadování jeho možných specifikací. Bude osazen procesorem Apple A15 Bionic?

Datum podzimní Keynote a úložiště iPhonu 13

Čím více se blíží podzimní Apple Keynote, tím více také nabírají na intenzitě související debaty, spekulace a analýzy. Analytická společnost Wedbush přišla v průběhu uplynulého týden se zprávou, podle které by měl iPhone 13 nabídnout úložiště o velikosti 1 TB, přestože zpráva společnosti TrendForce tuto možnost naopak popírala. Společnost Wedbush se o 1TB variantě iPhonu 13 poprvé zmínila již počátkem letošního roku, dnes své tvrzení podložila výsledky zjištění u dodavatelských řetězců Applu. Úložiště o velikosti 1 TB by podle společnosti Wedbush měl nabídnout pouze high-endový model letošního iPhonu. Jediným mobilním zařízením od Applu, které toto úložiště nabízí, je v současné době higb-endová varianta iPadu Pro. Zatímco na možnosti vydání 1TB varianty iPhonu 13 se všichni analytici jednoznačně neshodnou, téměř jisto mají ve věci konání letošní podzimní Keynote. Tu by měl Apple oproti loňského roku uspořádat opět v září, tak, jak je jeho dlouholetým zvykem.

Parametry iPhonu SE (2022)

Zatímco na mini verze iPhonu musíme nejspíš do budoucna zapomenout, řada analytiků a dalších odborníků se shoduje na tom, že se bychom se v průběhu první poloviny příštího roku mohli dočkat již třetí generace populárního iPhonu SE. Podle serveru Nikkei Asia by měl příští „nízkorozpočtový“ iPhone svým designem připomínat druhou generaci, kterou Apple představil v průběhu loňského roku. Měl by být osazen procesorem A15 Bionic od Applu, a stejně tak by měl také nabídnout podporu 5G konektivity, kterou by mu měl zajistit modemový čip X60 z dílny společnosti Qualcomm. Server DigiTimes ale  minulý týden zveřejnil zprávu, podle které by měl být iPhone SE třetí generace osazen spíše procesorem Apple A14 Bionic. iPhoneSE třetí generace by měl podle analytiků být vybaven 4,7″ LCD displejem, a zachováno by mělo být i tlačítko plochy s funkcí Touch ID. K vydání iPhonu SE (2022) s 5G konektivitou by mělo dojít v první polovině roku 2022.

Podívejte se na koncept iPhonu SE třetí generace:

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více