Zavřít reklamu

V souvislosti se společností Apple lze vyjmenovat řadu hardwarových produktů, softwaru i služeb. Asi jen málokdo si umí představit, že by Apple provozoval například síť vlastních nemocnic – přesně to ale měla tato firma před pár lety v plánu. Více se dozvíte v našem dnešním souhrnu spekulací.

Apple chtěl spustit síť vlastních klinik

O tom, že se v historii společnosti Apple nachází řada plánovaných a nikdy nepředstavených softwarových i hardwarových produktů nebo služeb, ví jistě každý, a nikoho tato skutečnost nijak nepřekvapuje. Minulý týden se ale objevila zajímavá zpráva o tom, že Apple měl dříve v plánu dokonce spustit síť svých vlastních klinik. Server 9to5Mac s odvoláním na deník The Wall Street Journal uvedl, že cupertinská společnost měla v roce 2016 rozpracovaný projekt vlastních zdravotnických zařízení, v jejichž provozu měly hrát významnou roli hodinky Apple Watch. Ty měly na klinikách sloužit jako pomůcka k monitorování a sledování pacientů. K finální realizaci tohoto projektu nicméně nikdy nedošlo, a s největší pravděpodobností ani nedojde. Apple měl ale podle dostupných zpráv o tento projekt poměrně vážný zájem, o čemž svědčí mimo jiné fakt, že firma měla v plánu také zavedení předplatného za příslušné služby.

Apple chtěl vydat keramické Apple Watch Series 5

V průběhu minulého týdne se na internetu objevily fotografie, na kterých se údajně nachází hodinky Apple Watch Series 5 v černém keramickém provedení. Apple měl údajně v úmyslu tento model vydat, černá keramická varianta Apple Watch Series 5 nakonec ale nikdy nespatřila světlo světa. Apple Watch Series 5 byly vydány v roce 2019, přičemž k dostání byla mimo jiné také jejich keramická varianta „Edition“ – ovšem pouze v bílé barvě. Zveřejnění fotografií údajných Apple Watch Series 5 v černém keramickém provedení má na svědomí leaker s přezdívkou Mr. White, který snímky zveřejnil na svém twitterovém účtu. S Apple Watch Edition se mohli uživatelé setkat například v případě první generace chytrých hodinek od Applu, v případě Apple Watch Series 2 byla k dostání varianta Edition v keramické verzi.

 

Detaily o Apple Watch Series 7

Připravované Apple Watch Series 7 by podle nejnovějších zpráv měly být opatřené nejen rychlejším procesorem, ale měly by nabídnout také lepší bezdrátovou konektivitu spolu s novým, vylepšeným displejem. Ten by měl být opatřen tenčími rámečky a měla by u něj být také použita nová laminační technologie, která zajistí lepší spojení displeje a předního krytu. V souvislosti s Apple Watch Series 7 se dříve spekulovalo také o funkci měření tělesné teploty, tu ale nakonec podle posledních zpráv nabídnou až Apple Watch Series 8. Letošní model chytrých hodinek od Applu by naopak měl konečně nabídnout funkci měření hladiny cukru v krvi.

.