Zavřít reklamu
iWant

Tamagoči se vrací v nové hře My Tamagotchi Forever

iWant

Troufám si tvrdit, že název Tamagoči slyšel snad každý z nás. Určitě se mezi čtenáři najde také velké množství těch, co mají s touto hračkou i osobní zkušenost, ať už z pozice majitele a „vychovatele“, nebo z pozice rodiče, který musel o této hračce na konci 90. let poslouchat do té doby, než jí své ratolesti koupil. Po více než 20 letech od původního představení světu vstupuje Tamagoči do nové éry. Od 15. března bude k dispozici v App Store/Google Play Store jako aplikace pro vaše smartphony.

Osobně mě poněkud překvapuje, že s tímto krokem japonské BANDAI-NAMCO otálelo až do letoška. Chytré telefony tu jsou s námi již několik let a tato, po grafické stránce nikterak náročná, hříčka si o konverzi přímo říkala. Oficiální vydání hry My Tamagotchi Forever je naplánováno na 15. března. Na vybraných Asijských trzích je hra dostupná od konce loňského roku, v jakémsi omezeném (testovacím) režimu. Níže si můžete prohlédnout trailer, který také shrnuje více než dvacetileté působení značky.

Fenomén Tamagoči začal v roce 1996, kdy byla v Japonsku vydána první verze tohoto digitálního domácího mazlíčka. Od té doby se rozšířila do celého světa, včetně České republiky. Majitel se musel o své virtuální zvíře starat, dávat mu najíst, cvičit ho apod. Cílem hry bylo udržet svého mazlíčka co nejdéle naživu. Nová verze pro mobilní telefony bude fungovat na stejném principu, jen ve vskutku modernějším kabátě. Podle traileru by hra měla využívat i některé AR prvky. Pokud chcete vědět více, navštivte web vydavatele. Můžete se zde i zaregistrovat, aby vám vydání hry neuniklo.

Zdroj: Appleinsider