Zavřít reklamu

Je tomu už nějaký ten pátek, co Apple kromě ostatních produktů představil také iPhone 12 mini, a ani naší redakci samozřejmě tento kousek neunikl. Kromě klasické recenze, na kterou jste zvyklí, vám však nabízíme i pohled na tento smartphone z hlediska zrakově znevýhodněného uživatele. Dnes si budete moci přečíst třetí a zároveň také poslední díl tohoto seriálu.

Proč si myslím, že je iPhone 12 mini ten pravý pro nevidomé?

Jak jsem již v několika předchozích článcích zmiňoval, osoby se zrakovým handicapem logicky nemohou při pohybování se určitou trasu „odkoukat,“. I proto je pro ně důležité vlastnit telefon jakožto kompenzační pomůcku při navigaci ve venkovním prostředí. Problém ale je, že v takové chvíli musí držet v jedné ruce bílou hůl a ve druhé smartphone. S momentálním trendem výrobců, kteří neustále těla telefonů zvětšují, to samozřejmě není úplně nejpohodlnější – dnešní telefony se totiž v jedné ruce ovládají opravdu složitě. I velikost displeje chytrého telefonu je tedy u nevidomých vcelku důležitým aspektem, bavíme-li se o úplné nevidomosti – v tomto případě nezvykle platí, že menší = lepší. Jiné je to u uživatelů, kteří mají ještě zbytky zraku, a k orientaci na telefonu používají částečně i zrak – pro ty se iPhone 12 mini moc nehodí a mohou sáhnout po větších přístrojích.

Abych řekl pravdu, nelituji ani jediné koruny, kterou jsem do iPhonu 12 mini investoval. Vzhledem k výkonnému procesoru, příznivé velikosti a jednodenní výdrži při normálním používání očekávám, že mi stroj bude sloužit několik let. Tento produkt bych doporučil i ostatním nevidomým, pokud se tedy často pohybují samostatně a netráví na telefonu většinu svého času. Nevýhody z pohledu zrakově znevýhodněných se opravdu hledají jen těžko. Výdrž je sice diskutabilní, na druhou stranu lidé, co telefon nepustí z ruky, nejsou dle mého názoru cílová skupina tohoto produktu. Celkově iPhone 12 mini předčil má očekávání a po týdnu používání jsem s ním opravdu spokojený. Pokud by vás o kombinaci nevidomého a nového iPhonu 12 mini zajímalo více, tak se ptejte v komentářích. Buď vám zodpovím právě tam, anebo se vytvoříme ještě úplně závěrečný díl s odpověďmi na otázky čtenářů.

iPhone 12 mini Jablíčkář
Zdroj: redakce Jablíčkář.cz
.