Zavřít reklamu

Přestože se řada podnikatelů z důvodu současné situace v poslední době spíše obává o budoucnost svých firem, najdou se i tací, kteří se naopak rozhodli rozjet nový byznys. Patří mezi ně například Carl Pei, jeden ze zakladatelů firmy OnePlus. Pei tento týden oznámil, že se mu podařilo nashromáždit dostatek financí na provoz nové firmy. Ta ponese název Nothing a bude se zabývat výrobou chytré elektroniky. Kromě této novinky bude v našem dnešním souhrnu důležitých událostí z oblasti IT průmyslu řeč o nových funkcích aplikací Telegram a WhatsApp.

Telegram zavádí možnost importu z WhatsAppu

Situace, která zavládla okolo komunikační platformy WhatsApp, neustále nabírá na obrátkách. WhatsAppu již daly sbohem doslova miliony uživatelů a jako nejžhavější kandidáti se jeví – navzdory stížnostem a obavám ze strany neziskových organizací – aplikace Signal a Telegram. Tvůrci druhé jmenované platformy jsou si podle všeho velmi dobře vědomi toho, že k Telegramu míří část uživatelské základny WhatsAppu, a chtějí udělat vše pro to, aby byl pro tyto uživatele přechod co nejpohodlnější. V aplikaci Telegram pro iOS se nově objevila funkce, která uživatelům umožňuje importovat historii jejich chatů z aplikace WhatsApp. Služba Telegram v současné chvíli využívá více než 500 milionů uživatelů po celém světě. Proces importu funguje pro individuální i skupinové konverzace – v aplikaci WhatsApp je zapotřebí klepnout na konverzaci, kterou chcete importovat, a poté klepnout na jméno uživatele nebo název skupiny v horní části displeje. Po klepnutí na možnost exportu se objeví list sdílení, ze kterého poté stačí už jen vybrat aplikaci Telegram.

Spoluzakladatel OnePlus má vlastní firmu

Spoluzakladatel značky OnePlus, Carl Pei, tento týden spustil provoz své vlastní společnosti. Firma nese pozoruhodný název Nothing, její sídlo se nachází v Londýně a bude se zabývat výrobou chytré spotřebitelské elektroniky. První produkty značky Nothing by měly spatřit světlo světa v průběhu první poloviny tohto roku. “Mise Nothing má spočívat v odstraňování bariér mezi lidmi a technologiemi v procesu budování digitální budoucnosti,” uvedl Carl Pei a dodal, že je přesvědčený o tom, že nejlepší technologie má být krásná, ale přirozená, a že by její používání mělo být zcela intuitivní. Peiovi se pro účely provozu jeho nové firmy podařilo v prosinci loňského roku nashromáždit sedm milionů dolarů, mezi investory figuruje například “otec iPodu” Tony Fadell, youtuber Cassey Neistat, spoluzakladatel streamovací platformy Twitch Kevin Lin nebo třeba ředitel Redditu Steve Huffman. Pei zatím nijak neupřesnil, jaké produkty mají z dílny Nothing vzejít, ani jakým existujícím společnostem má jeho podnik konkurovat. V rozhovoru pro magazín The Verge nicméně uvedl, že nabídka bude zpočátku spíše jednoduchá, a poroste spolu s tím, jak se bude rozšiřovat firma.

WhatsApp a biometrické ověření

O WhatsAppu bude řeč také v závěrečné části našeho dnešního souhrnu důležitých událostí z oblasti IT. Přestože se tato komunikační platforma musí v posledních týdnech potýkat s opravdu masivním odlivem svých uživatelů, kteří kvůli novým podmínkám užívání přecházejí k aplikacím typu Telegram nebo Signal, její tvůrci se nevzdávají a i nadále pracují na postupném vylepšování všech jejích variant. V rámci vylepšení získá webová verze platformy WhatsApp již brzy novou funkci, díky které bude ještě bezpečnější. Před tím, než budou uživatelé moci používat WhatsApp na svém počítači, budou mít možnost pro větší zabezpečení provést ověření za pomoci biometrických technologií – otisku prstu nebo načtení obličeje – na spárovaném smartphonu. Nový systém bude automaticky aktivován na všech iPhonech s operačním systémem iOS 14 a funkcí Touch ID nebo Face ID. Zatím není jasné, zda bude možné k ověření na desktopové verzi platformy WhatsApp využít také funkci Touch ID na novějších modelech MacBooků.

.