Zavřít reklamu

Se závěrem týdne vám opět přinášíme pravidelný přísun informací o spekulacích, souvisejících se společností Apple. Tentokrát bude řeč o funkcích a baleních nových modelů iPhonů, na řadu přijdou ale také různé varianty pojmenování nové verze macOS, kterou Apple již v pondělí představí na letošní WWDC.

ToF senzory u iPhonu 12

Od představení letošních modelů iPhonů nás dělí čím dál kratší doba. V souvislosti s nimi se spekuluje o řadě novinek, mezi nimiž je mimo jiné i ToF (Time of Flight) senzor u fotoaparátu. Tyto spekulace v týdnu podpořily zprávy, podle kterých se dodavatelské řetězce připravují na hromadnou výrobu příslušných komponent. Server Digitimes přinesl zprávu, podle které výrobce Win Semiconductors zadal poptávku po VCSEL čipech, které kromě podporují 3D a ToF senzory u fotoaparátů smartphonů. ToF senzory by u zadních fotoaparátů nových iPhonů měly posloužit k ještě lepšímu fungování rozšířené reality a k vylepšení kvality fotografií. Kromě ToF senzorů by letošní iPhony měly být vybavené novými čipy série A, vyrobené za pomoci 5nm procesu, 5G konektivitou a dalšími vylepšeními.

Název nového macOS

Již v pondělí se dočkáme online WWDC, na které společnost Apple představí své nové operační systémy. Jako obvykle se i letos spekuluje o tom, jaký název ponese letošní verze macOS. V minulosti jsme se mohli například setkat se jmény podle velkých koček, o něco později přišla pojmenování podle různých míst v Kalifornii. Společnost Apple si v minulosti nechala zaregistrovat řadu ochranných známek na zeměpisné názvy, souvisejícími s kalifornskými lokacemi. Z dvou desítek názvů zůstaly ochranné známky aktivní pouze u čtyř: Mammoth, Monterey, Rincon a Skyline. Podle údajů z příslušných úřadů vyprší práva ze všeho nejdříve u pojmenování Rincon, přičemž Apple je zatím neprodloužil, proto se tato varianta jeví jako nejméně pravděpodobná. Stejně tak je ale možné, že letošní macOS nakonec ponese zcela jiný název.

Balení iPhonu 12

Snad před každým vydáním nových modelů iPhonů se spekuluje o tom, jak bude vypadat jejich balení. V minulosti jsme se mohli setkat například se zprávami, podle kterých měla být součástí balení high-endových iPhonů sluchátka AirPods, mluvilo se také o různých druzích nabíjecího příslušenství nebo naopak o naprosté absenci sluchátek. Analytik společnosti Wedbush tento týden přišel s teorií, podle které by balení letošních iPhonů neměla obsahovat “drátová” sluchátka EarPods. Stejný názor zastává také analytik Ming-Chi Kuo. Apple údajně chce tímto krokem ještě více navýšit prodeje svých AirPodů – ty by měly podle společnosti Wedbush v letošním roce dosáhnout 85 milionů prodaných kusů.

Zdroje: 9to5Mac, MacRumors, Cult of Mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více