Zavřít reklamu

Po představení poslední generace iPodu touch se dalo předpokládat, že jde o poslední zařízení svého druhu. Upřímně, dotykový multimediální přehrávač o velikosti telefonu nedává v roce 2019 příliš velký smysl a každý raději sáhne rovnou po iPhonu. O to více je překvapující informace, že Apple skutečně pracuje na další generaci tohoto zařízení.

Poslední aktualizace iPodu touch proběhla už v červenci roku 2015, kdy do něj Apple vměstnal čip Apple A8, který pohání kromě iPhonů 6 a 6 Plus také iPad Mini 4. Nový model by měl být více zaměřený na hraní her a posloužit tak jako výkoná kapesní konzole. Apple totiž v lednu zažádal americký patentový úřad o rozšíření ochranné známky iPod touch, do které nechal přidat výrazy „kapesní herní konzole“ a „handheld pro hraní videoher“.

Na konci ledna vývojář Steven Troughton-Smith objevil v iOS 12.2 identifikační označení „iPod9,1“, které by mělo patřit právě chystanému iPodu touch. Zajímavostí je, že dle jeho informací by ani sedmá generace nemusela disponovat Touch ID či Face ID. Pravděpodobně se tak koncový zákazník bude muset spokojit s heslem. Hlavním důvodem, proč bude být iPod touch v tomto směru omezený, má být nižší cena.

V současné době lze 32 GB variantu iPodu touch z oficiálních stránek Applu pořídit za 6 090 Kč, větší 128GB verze pak vychází na 9 190 Kč. Za tyto ceny lze dnes sehnat například iPhone 6s, který je výkonnější a hlavně se jedná o plnohodnotný telefon, takže v produktové nabídce Applu postrádá přehrávač smysl.

Jeden z mála konceptů iPodu touch 7. generace (autory jsou Hasan Kaymak a Ran Avni):

Spekuluje se také o nárůstu displeje, jelikož je iPod touch po vyřazení iPhonu SE z prodeje jediným zařízením se 4palcovým displejem. Novinka by měla poprvé spatřit světlo světa na březnové konferenci Applu, která by se podle dosavadních předpokladů měla uskutečnit v týdnu od 18. března. Po boku iPodu by se má představit také aktualizovaný 9,7palcový iPad, pátá generace iPadu mini a vylepšené AirPods. Svůj debut by si zde měla odbýt konečně také bezdrátová nabíječka AirPower .

iPod touch 7th generation concept FB

Zdroj: 9to5mac

.