Zavřít reklamu

Necelé dva měsíce nás dělí od WWDC22, které bude zahájeno 6. června úvodní Keynote. Na té se také dozvíme podobu nových operačních systémů pro zařízení Applu, tedy nejen iOS 16, iPadOS 16, tvOS 16, macOS 13 ale také i watchOS 9. Co za novinky si pro naše Apple Watch společnost chystá, samozřejmě nevíme, ale nějaké ty informace už přece jen začínají vyplouvat na povrch. 

Kdy bude watchOS 9 k dispozici 

Vzhledem k tomu, že se představení dočkáme až 6. června, bude následovat typické kolečko beta testování. Nejdříve dostanou možnost zkušení vývojáři, pak veřejnost (watchOS 8 bylo k veřejnému beta testování k dispozici od 1. července 2021), a ostrá verze přijde na podzim letošního roku, a to s největší pravděpodobností spolu s Apple Watch Series 8.

Kompatibilita zařízení s watchOS 9 

Protože watchOS 8 zvládají i Apple Watch Series 3, je velice pravděpodobné, že majitelé jakýchkoli novějších modelů budou moci na svá zařízení nový systém bez problémů nainstalovat. To samozřejmě platí i v případě modelu SE. I když se pak očekává, že společnost přestane Apple Watch Series 3 prodávat, nemůže si dovolit jim okamžitě zaříznout softwarovou podporu. Znamenalo by to, že kdybyste si tyto hodinky koupili až teď, na podzim už byste je nemohli aktualizovat, a to rozhodně není přístup Applu.

Nové funkce ve watchOS 9 

Nic není jisté, nic není potvrzené, takže zde uvádíme jen to, o čem se zatím spíše jen spekuluje. Nejnovější zprávy hovoří o tom, že by watchOS 9 mělo dostat režim nízké úspory. Mají je iPhony, iPady i MacBooky, takže by to dávala docela i smysl. A protože je výdrž chytrých hodinek Applu to, na co si uživatelé stěžují nejvíce, byla by to skutečně skvělá zpráva.

apple watch

Hodně se také mluví o aplikaci Zdraví. Ta je na iPhonech poměrně komplexní, protože slučuje všechna zdravotní měření, jenže na Apple Watch máte pro každé měření vlastní aplikaci. V jednotném Zdraví byste tak měli přehled o všem. Spekuluje se i o funkci připomínající pravidelné braní léků.

Obecně se očekávají opět nové ciferníky, a také že přibydou nová cvičení spolu s vylepšením měření těch stávajících, aby byly výsledky ještě přesnější. Měla by být také vylepšena analýza EKG, a to zejména pro přesnější určení možné fibrilace síní. Hodně se také řeší možnosti měření tělesné teploty a obsahu cukru v krvi. Není vyloučeno, že to tyto funkce přijdou spolu s novými Apple Watch, ale protože to budou funkce vyhrazené výhradně jim, určitě se o nich nebude na WWDC22 mluvit, protože by tím Apple vyzradil, co si pro nás vlastně chystá v novém hardwaru. 

.