Zavřít reklamu

Smršť Apple novinek pokračuje, po nových iMacích, AirTags, iPadech Pro a Apple TV 4K se objevily také první informace o tom, kdy se dočkáme další verze operačního systému iOS, konkrétně té, co ponese označení iOS 14.5. Dlouho očekávaná větší aktualizace dorazí již během příštího týdne.

Novinka, která je ve fázi uzavřeného (a později také otevřeného) beta testu už od konce února, se dostane mezi běžné uživatele již v průběhu příštího týdne. Přinese spoustu zajímavých změn a novinek, mezi které patří například dva nové hlasy pro Siri, vylepšenou ochranu proti sledování ze strany vlezlých aplikací či zcela předělanou a dnes představenou aplikaci Podcasty. Doplnění se dočká také aplikace Najít, ve které nově najdeme podporu pro dnes představené lokátory AirTags (ale i pro ty od třetích stran), majitelé Apple Card budou moci nově využít dnes představený Family program, majitele iPadu potěší přítomnost horizontální bootovací obrazovky, jistých změn zejména v oblasti uživatelského rozhraní se dočká i aplikace Hudba.

 

U nás nedostupná služba Fitness+ se dočká podpory pro AirPlay 2, Apple mapy pak nabídnou funkce podobné těm ve Waze, tedy aktuální sledování dopravy, upozorňování na různé události apod. Zároveň se konečně objeví plná podpora pro ovladače z PS5/Xbox Series X a v neposlední řadě dojde k vylepšení kontextuálního vyhledávání asistentky Siri. Pravděpodobně nejočekávanější funkce je však možnost „obejít“ odemykání iPhonů za pomocí Face ID za předpokladu, že na sobe máte Apple Watch.

.