Zavřít reklamu

V posledních měsících se na webu objevuje čím dál tím více stížností na to, jak Apple v současné době přistupuje k vývoji svých operačních systémů. Společnost se snaží přijít s každoroční velkou aktualizací tak, aby měli uživatelé dostatek novinek a systém nepůsobil stagnujícím dojmem – a to jak v případě macOS, tak v případě iOS. Tento roční režim si však vybírá svou daň v tom, že jsou nové verze operačních systémů čím dál tím více zabugované, trpí zásadními neduhy a uživatelé jsou z nich frustrováni. To by se mělo letos změnit.

Zajímavá informace se totiž objevila na zahraničních webech, které citují portál Axios. Podle něj se v průběhu ledna uskutečnila porada na úrovni softwarového plánování iOS divize, v rámci které bylo zaměstnancům Applu sděleno, že se velká část novinek přesouvá na příští rok, neboť se budou v tom letošním zaměřovat primárně na opravení současné verze. Za tímto plánem údajně stojí Craig Federighi, který má celou softwarovou divizi v Applu na starosti.

Zpráva hovoří jen o mobilním operačním systému iOS, jak je to s macOS se neví. Díky této změně ve strategii se tak přesouvá příchod některých dlouho očekávaných funkcí. Mluvilo se o tom, že se v iOS 12 objeví obměna domovské obrazovky, kompletní překopání a modernizace defaultních systémových aplikací, jako je třeba mailový klient, Fotografie či aplikace pro využití v automobilech CarPlay. Tyto velké změny byly přesunuty na příští rok, letos se novinek dočkáme jen v omezené míře.

Hlavním cílem letošní verze iOS bude optimalizace, oprava chyb a celkové zaměření na kvalitu operačního systému jako takového (například na konzistentní podobu UI). Ten se od příchodu iOS 11 nenachází ve stavu, ve kterém by uspokojoval všechny jeho uživatele. Cílem tohoto snažení bude iPhone (a iPad) opět trochu zrychlit, odstranit některé nedostatky na úrovni operačního systému či zamezit problémům, které mohou při používání zařízení s iOS nastat. Informace o iOS 12 se dočkáme na letošní konferenci WWDC, která se bude (s největší pravděpodobností) konat v červnu.

Zdroj: Macrumors, 9to5mac

.