Zavřít reklamu

Velkou novinkou potěšil Apple vývojáře aplikací. Skrze portál iTunes Connect jim totiž dal k dispozici betaverzi nového analytického nástroje, který přehledně zobrazuje celou řadu relevantních údajů a statistik vztahujících se k aplikacím, jež daný vývojář vydal. Nástroj vyšel v betaverzi již minulý týden, ale teprve nyní je k dispozici všem vývojářům bez rozdílu.

Nový analytický nástroj poskytuje souhrnné informace o vývojářových aplikacích, mezi nimiž jsou data o počtu stažení, o objemu utržených peněz, o počtu zobrazení v App Storu či o počtu aktivních zařízení. Tyto údaje lze při tom různě filtrovat podle času a u každé statistiky je možné také vyvolat grafický přehled vývoje dané statistiky.

K dispozici je také mapka světa, na které je možné zobrazit stejné statistiky v závislosti na území. Vývojář si tak snadno může vytáhnout například údaj, kolik stažení či třeba zobrazení v App Storu má jeho aplikace v konkrétní zemi.

Velice zajímavým údajem, který nyní Apple vývojářům poskytuje, je pak statistika vypovídající o tom, kolik procent uživatelů používalo danou aplikaci i další dny po jejím stažení. Tento údaj je zobrazován v přehledné tabulce, která ho vyjadřuje procentuálně den po dni.

Velkou výhodou pro vývojáře je, že se o analytický nástroj nemusí nijak starat, nemusí nic nastavovat a Apple jim veškeré údaje naservíruje přímo pod nos. Uživatelé ovšem musí mít na svém telefonu povolit sběr analytických dat, takže vypovídající hodnota statistik závisí také na jejich zapojení a ochotě sdílet data o svém chování v prostředí aplikací a App Storu.

[gallery columns=“2″ ids=“93865,9

.