Zavřít reklamu

Společnost Apple včera představila hrstku nových marketingových nástrojů, které v jejím App Storu mohou vývojáři aplikací využít k propagaci svého softwaru. Firma tyto nástroje představila jen pár dní před vydáním veřejných verzí svých nových operačních systémů.

Ve svém nejnovějším příspěvku na stránkách, určených vývojářům, Apple vysvětluje, jakým způsobem jim nové marketingové nástroje usnadní tvorbu propagačních materiálů, jako jsou bannery a obrázky. V několika málo jednoduchých krocích mohou vývojáři vytvářet materiály, jako jsou ikonky aplikací, vygenerované QR kódy nebo třeba tlačítko App Storu. Apple v souvisejícím prohlášení uvádí, že nyní je tvorba marketingových materiálů ještě snazší. Vývojářům bude stačit jen vybrat aplikaci, kterou chtějí propagovat, zvolit požadovanou šablonu, přizpůsobit si design podle svého, a přidat přednastavené zprávy ve vybraných jazycích. K vygenerování příslušných materiálů dojde okamžitě, aby je vývojáři mohli obratem sdílet.

Nově vyvinuté marketingové nástroje jsou navržené v souladu s požadavky sociálních sítí. Vývojáři získají možnost vytvoření těch správných nástrojů pro propagaci nové aplikace, aktualizace, nebo třeba speciálních nabídek napříč sociálními sítěmi a dalšími platformami tak, aby zaujali tu správnou cílovou skupinu. Při tvorbě propagačních materiálů mají vývojáři aplikací k dispozici spoustu nástrojů přizpůsobení, aby propagace co nejvíce ladila s jejich stylem, komunikační strategií a zásadami. Při tvorbě vlastních propagačních nástrojů si tak mohou snadno zvolit druh propagace, pozadí, velikost, a celou řadu další prvků, s jejichž pomocí mohou upozornit na novou aplikaci, aktualizaci, nebo třeba na zajímavé změny a novinky. Na vydání verzí operačních systémů iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 a tvOS 15 se můžete těšit již toto pondělí, tedy 20. září.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více