Zavřít reklamu

Zaměstnanci společnosti Google (respektive Alphabet) se rozhodli utvořit globální koalici, která má pomoci zejména pracovníkům ze zemí s nepříliš vhodnými podmínkami. Koalice je zatím v plenkách, nelze tedy s přesností říci, jaké budou její aktivity. V dnešním souhrnu událostí z IT světa budeme mluvit také o komunikační platformě WhatsApp a masivním odlivu uživatelů, řeč bude i o nové funkci na Instagramu.

WhatsApp přichází o miliony uživatelů denně

Není to tak dávno, co se rozpoutala vášnivá diskuze ohledně nových pravidel užívání komunikační platformy WhatsApp. Přestože nová pravidla ještě nebyla uvedena v platnost, měly zmíněné zprávy na následek hromadný odliv uživatelů dosud populárního WhatsAppu a jejich masový přechod k podobným službám, jako je Signal nebo Telegram. Uvedení nových podmínek užívání v platnost bylo nakonec odloženo na 8. únor, jisté škody ale byly již napáchány. Platforma Signal zaznamenala v průběhu prvních tří lednových týdnů úctyhodný přírůstek 7,5 milionů uživatelů, Telegram se může pochlubit dokonce 25 miliony uživatelů, přičemž v obou případech se jednoznačně jedná o “přeběhlíky” z WhatsAppu. Analytická společnost App Annie vydala zprávu, podle které aplikace WhatsApp klesla na žebříčku nejstahovanějších aplikací ve Spojeném království ze sedmého na třiadvacáté místo. Signal, který ještě nedávno nebyl ve Spojeném království ani mezi tisícovkou nejstahovanějších aplikací, se vyšvihl na špičku žebříčku. Niamh Sweeney, ředitelka veřejné politiky WhatsAppu, uvedla, že cílem nových pravidel bylo nastavení nových funkcí, souvisejících s podnikovou komunikací, a nastolení větší transparentnosti.

Instagram a nové nástroje pro tvůrce

Instagram v současné chvíli pracuje na nové funkci, určené majitelům podniků a influencerům. V aplikaci by již brzy měl přibýt speciální panel, který uživatelům poskytne veškeré nástroje pro správu podnikového Instagramu. Funkce bude dostupná pouze pro majitele podnikových a tvůrčích účtů a uživatelé budou jejím prostřednictvím moci sledovat například statistiky svého účtu, pracovat s nástroji pro monetizaci a partnerství, ale třeba také studovat nejrůznější návody, tipy, triky a tutoriály.

Koalice zaměstnanců Googlu

Zaměstnanci společnosti Google z celého světa se rozhodli spojit v globální alianci. Nově vytvořená koalice s názvem Alpha Global se skládá z celkem 13 členů, kteří zastupují zaměstnance Googlu z deseti různých zemí světa včetně Spojených států amerických, Spojeného království a Švýcarska. Koalice Alpha Global spolupracuje s federací UNI Global Union, která má za cíl reprezentovat 20 milionů lidí z celého světa, včetně pracovníků Amazonu. Parul Koul, výkonný předseda Alphabet Workers Union a softwarový inženýr Googlu, uvedl, že sdružování zaměstnanců má svůj význam zejména v zemích, kde vládne velká nerovnoprávnost. Nově vytvořená koalice zatím nemá se společností Google právně závaznou dohodu. V dohledné době čeká koalici volba řídícího výboru.

.