Zavřít reklamu

Bezdrátové připojení k internetu je u iPhonů naprosto základní záležitostí. Občas se ale může stát, že nefunguje úplně podle představ. Jestliže patříte mezi jedince, kteří trpí pomalou Wi-Fi na iPhonu, tak by se vám mohl hodit tento článek, ve kterém se společně podíváme na 5 tipů, které vám mohou se zlepšením signálu a rychlosti domácí Wi-Fi pomoci.

Na vině může být router

V případě, že vaše Wi-Fi nefunguje, anebo je extrémně pomalá, tak může být problém v routeru. Pokud nepatříte mezi technologicky zdatné jedince, tak se rozhodně nepouštějte do změn nastavení routeru. Namísto toho jej pouze obyčejným způsobem restartujte. Učinit tak můžete jednoduše odpojením od sítě, u některých routerů stačí stisknout tlačítko pro vypnutí a zapnutí. Zkuste také změnit pozici samotného routeru – pokud mezi routerem a iPhonem stojí několik zdí, tak je jasné, že připojení nebude ideální.

wi-fi router a kabely

Zkuste sundat kryt

Většina jedinců používá k ochraně svých zařízení všemožné kryty či obaly. Některé z nich však nemusí být úplně ideální pro příjem bezdrátového signálu – jedná se především o kryty z různých kovů či podobných materiálů. Jestliže nějakým podobným krytem své zařízení ochraňujete a máte s připojením k internetu problém, a to i přesto, že se nacházíte ve stejné místnosti s routerem, tak vyzkoušejte kryt sundat. Pokud se ihned poté problém vyřeší, tak je problém právě v používaném krytu.

Aktualizujte iOS

Pokud se problémy s pomalou Wi-Fi objevily z ničeho nic a předtím vše fungovalo bez problémů, tak nemusí být za každou cenu problém na vaší straně. Chyba může být způsobena například konkrétní verzí iOS. Pokud tomu tak je, tak Apple již s velkou pravděpodobností pracuje na opravě. Váš jablečný telefon, stejně jako ostatní zařízení, byste měli mít vždy aktualizovaný na nejnovější verzi operačního systému, což mnoho uživatelů z nepochopitelných důvodů nedodržuje. Aktualizaci iOS provedete v Nastavení -> Informace -> Aktualizace softwaru.

Připojte se znovu

Před kontaktováním poskytovatele můžete ještě vašemu iPhonu říct, aby na konkrétní Wi-Fi úplně zapomněl, a poté se k ní opětovně připojil jako nové zařízení. Tento postup není vůbec složitý – stačí přejít do Nastavení, kde otevřete kolonku Wi-Fi. U konkrétní Wi-Fi sítě pak klepněte vpravo na ikonu i v kroužku, a poté na další obrazovce nahoře klepněte na Ignorovat tuto síť. Zobrazí se dialogové okno, kde klepněte na kolonku Ignorovat. Po dokončení této akce se k vybrané Wi-Fi síti opětovně připojte – bude samozřejmě nutné zadat heslo.

Resetujte síťová nastavení

Jestliže vše ostatní selhalo, tak se může pustit do resetu síťových nastavení. Tímto sice dojde k odpojení od všech Wi-Fi sítí a Bluetooth zařízení, jedná se však o proces, který pomůže prakticky se všemi potížemi – tedy pokud je chyba na straně jablečného telefonu. Chcete-li na vašem iOS zařízení provést reset síťových nastavení, tak přejděte do Nastavení -> Obecné, kde úplně dole klepněte na Resetovat. Na další obrazovce pak stiskněte možnost Obnovit síťová nastavení, autorizujte se kódovým zámkem a akci potvrďte.

.