Zavřít reklamu

Jablečná sluchátka AirPods jsou tady s námi již téměř pět let. Během této doby si produkt dokázal získat sympatie široké řady jablíčkářů, které dokázal uchvátit především skvělou provázaností s jablečným ekosystémem. O AirPods se navíc neustále mluví jakožto o bestselleru. Jak se ale nyní zdá, nadšení z produktu začíná upadat, o čemž nyní hovoří portál Nikkei Asia s odvoláním na své zdroje z jablečného dodavatelského řetězce.

Takto by měly vypadat chystané AirPods 3:

Podle jejich informací totiž prodeje AirPods klesly o 25 až 30 procent. Zmiňované zdroje totiž portálu sdělily, že Apple momentálně očekává 75 až 85 milionů prodaných kusů pro rok 2021, což je podstatně nižší číslo oproti původní predikci. Prvotně se totiž počítalo se zhruba 110 miliony kusy. Tato změna tedy poukazuje na značně sníženou poptávku a zájem ze strany jablíčkářů. Podobný krok se dal každopádně lehce očekávat. Od představení produktu v roce 2016 totiž prodeje neustále vzrůstaly a ne nadarmo se říká, že nic netrvá věčně. Za tímto propadem by údajně měly stát neustále populárnější bezdrátová sluchátka od konkurenčních výrobců.

Ačkoliv se pro cupertinského giganta nejedná o zrovna příjemnou situaci, zvláštní obavy si (prozatím) dělat nemusí. Apple si stále drží své dominantní postavení na trhu s takzvaný True Wireless sluchátky, a to i navzdory tomu, že jeho tržní podíl v posledních měsících klesá. To vyplývá z tvrzení portálu Counterpoint, který v lednu 2021 tvrdil, že během posledních 9 měsíců „jablečný tržní podíl“ klesl z 41 procent na 29 procent. I přesto se jedná o více než dvojnásobný podíl než má Xiaomi, který na tomto trhu drží druhou pozici. Třetí místo pak patří Samsungu s 5% podílem.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více