Zavřít reklamu

iPhone si od své první verze prošel dlouhou cestou a dočkal se řady zajímavých vylepšení, které by nás před lety snad ani vůbec nenapadly. Ani přesto ale ještě není na svém vrcholu a pravděpodobně nás tak Apple ještě několikrát překvapí. Skvěle to lze vidět například při srovnání iPhonu 5, který se světu představil v roce 2012, s iPhonem 13 Pro z roku 2021. Použitý čip A15 Bionic je totiž 10x rychlejší než A6, máme k dispozici displej s až 2,7″ větší obrazovkou a podstatně lepší kvalitou (Super Retina XDR s ProMotion), technologii Face ID pro rozpoznání obličeje a řadu dalších vychytávek, jako je kvalitní fotoaparát, voděodolnost či bezdrátové nabíjení.

Právě proto se mezi jablíčkáři otevřela poměrně zajímavá diskuze o tom, kam by se iPhone mohl posunout za následujících deset let. Samozřejmě není úplně jednoduché si něco takového představit. Každopádně při zapojení trošky fantazie si podobný vývoj trošku představit dokážeme. Jak už jsme uvedli výše, na tohle téma ostatně nyní debatují přímo jablíčkáři na diskuzních fórech. Jakých změn se podle samotných uživatelů můžeme dočkat?

iPhone za 10 let

Samozřejmě jistou změnu možná uvidíme v tom, co už moc dobře známe. Velkou šanci na zlepšení tak mají například fotoaparáty či výkon. Mnoho uživatelů by také rádo vidělo pořádné zlepšení ve výdrži baterie. Rozhodně by bylo fajn, kdyby iPhony dokázaly na jedno nabití vydržet déle než 2 dny. Každopádně o čem se v komunitě hovoří snad nejvíce, je naprostá změna telefonů tak, jak je používáme dnes. Konkrétně se jedná o odstranění všech konektorů i fyzických tlačítek, umístění přední kamery, včetně všech potřebných senzorů, přímo pod displej a to včetně Face ID. V takovém případě bychom měli doslova displej od hrany až ke hraně bez jakýchkoliv rušivých elementů, například v podobě výřezu.

Někteří fanoušci by také rádi viděli ohebný iPhone. S touto myšlenkou ale většina nesouhlasí. Ohebné smartphony tady totiž máme už teď od Samsungu a zase tak dramatický úspěch neslaví, přičemž podle některých ani nejsou tolik praktické. Právě z tohoto důvodu by raději iPhone zachovali ve víceméně stejné podobě jako nyní. Zajímavou myšlenku sdílel i jeden jablíčkář, podle kterého by bylo fajn se zaměřit na vyšší odolnost použitého skla.

Koncept ohebného iPhonu
Dřívější koncept ohebného iPhonu

Jakých změn se dočkáme

Jak už jsme zmínili výše, momentálně určit, jakých změn se za 10 let od iPhonu dočkáme, pochopitelně nejde. Úsměvné jsou také reakce některých jablíčkářů, kteří optimistický pohled s ostatními nesdílejí. Podle nich se totiž nějakých změn dočkáme, avšak i přesto můžeme zapomenout na vylepšenou Siri. Právě za Siri Apple v posledních letech čelí nemalé kritice. Tato hlasová asistentka je totiž ve srovnání s konkurencí zaostalá a jak to tak vypadá, někdo už v ní kompletně ztrácí naději.

.