Zavřít reklamu

Bylo to 5. června 2017, když Apple na WWDC představil svůj první chytrý reproduktor HomePod. Prodávat jej začal v roce 2018, loni v březnu jej pak ukončil. V nabídce tak má jen menší jeho verzi v podobě HomePodu mini, který byl vydán v listopadu roku 2020 a na podzim toho minulého jej Apple inovoval o nové barvy. Nyní už ale netrpělivě vyhlížíme novou generaci. Co o ni víme? 

Design 

Na začátku května uvedl analytik Ming-Chi Kuo, že nový HomePod si pravděpodobně zachová design, který už lidé znají. No, nemusíme být analytici se zdroji z dodavatelského řetězce, abychom si to mysleli také. Záleží jen na tom, jaké rozměry reproduktoru budou. Bude-li Apple vycházet z původního modelu, bude se jednat o válec, může ale i jen zvětšit rozměry HomePodu mini, nebo třeba přijít s řešením podélného válce.

Mark Gurman z Bloombergu už před časem zmínil, že by nový HomePod mohl být kombinací Apple TV, chytrého reproduktoru a zařízení pro FaceTime hovory. Neříkáme, že to není úplně nereálné, protože o podobnou strategii se snaží i Google, ale tímto by se samozřejmě popřelo Kuovo „proroctví“.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více