Zavřít reklamu

Na svůj iPhone si můžete nainstalovat velkou škálu nejrůznějších užitečných zkratek, sloužících k řadě účelů. V dnešním díle naší rubriky o zajímavých iOS zkratkách se blíže podíváme na zkratku s názvem TapTap. Jedná se o skvělý nástroj, který vám při procházení webu v Safari na iPhonu umožní za pomoci poklepání na displej skrýt nežádoucí obsah.

Určitě to znáte – procházíte libovolnou internetovou stránku, a nemůžete se soustředit na její obsah, protože vás neustále rozptyluje spousta nežádoucích prvků jako jsou třeba odkazy, fotografie nebo vložená videa. Jedním z možných řešení je otevřít si danou webovou stránku v režimu četby. Pokud ale chcete z webové stránky vyselektovat pouze vámi vybrané prvky, bude lepší vzít si na pomoc zkratku s názvem TapTap. Zkratka funguje velmi jednoduše – stačí ji při procházení webu aktivovat a poté zkrátka jen jednoduše poklepat na prvek, který byste potřebovali skrýt.

Jedno klepnutí označí nežádoucí prvek, druhým klepnutím prvek skryjete. Klepnutím dvěma prsty vezmete právě provedenou akci zpět. Zkratka TapTap vyžaduje přístup k prohlížeči Safari, pro její úspěšnou instalaci ji otevřete v prostředí Safari na iPhonu, do kterého ji chcete nainstalovat. Ujistěte se také, že jste v Nastavení -> Zkratky umožnili instalaci nedůvěryhodných zkratek. Pro spuštění zkratky při prohlížení webu klepněte na ikonku sdílení a z karty sdílení vyberete položku TapTap.

Zkratku TapTap stáhnete zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více