Zavřít reklamu

Je pochopitelné, že se nejrůznější sociální sítě pokouší chránit své uživatele před nevhodným obsahem, a že k tomuto účelu používají různé filtry. V případě používání těchto filtrů může ale bohužel – byť v dobré víře – docházet k pomyslnému vylití vaničky i s dítětem. To je příklad i nedávno uvedeného filtru nevhodného obsahu na Instagramu, na který si začíná stěžovat čím dál více uživatelů i samotných tvůrců.

Amazon hledá experta na kryptoměny a blockchain

Společnost Amazon hledá nové posily. Řady jejích odborných zaměstnanců má nově obohatit expert se zaměřením na blockchain a kryptoměny. O novém pracovním inzerátu Amazonu mezi prvními informoval server Insider. Ve svém inzerátu společnost Amazon udává, že hledá „zkušeného produktového leadera, který pomůže Amazonu s vývojem digitální měny a blockchainové strategie“. Amazon později pravost inzerátu potvrdil s tím, že uchazeč získá příležitost využít své odborné znalosti z oblasti blockchainu a kryptoměny a pomůže Amazonu rozvíjet novou produktovou strategii.

Inzerát Amazonu:

Amazon inzerat

Amazon v současné době na svém e-shopu nepřijímá platby formou kryptoměny. Mluvčí společnosti ale v rozhovoru pro magazín Insider uvedl, že se Amazon nechal inspirovat inovací, kterou momentálně prochází oblast kryptoměn, a že zkoumá příslušné možnosti. Po potenciální nové posile požaduje Amazon minimálně bakalářský titul, více než desetiletou praxi v oboru programového managementu, produktového marketingu, podnikového vývoje nebo v oblasti technologií, a další dovednosti v těchto oborech.

Uživatelé si stěžují na filtrování citlivého obsahu na Instagramu

Uživatelé Instagramu po celém světě si začínají stěžovat na funkci, v jejímž rámci tato populární sociální síť filtruje a blokuje potenciálně citlivý obsah. Někteří tvůrci varují v příspěvcích v InstaStories své uživatele před aktivací filtrování citlivého obsahu s tím, že by se jim řada zcela nevinných příspěvků nemusela vůbec zobrazovat. Phillip Miner z magazínu Natural Pursuits uvedl, že mluvil s řadou tvůrců, kteří jsou touto funkcí frustrováni, a stejně tak dochází k frustraci také u uživatelů, kteří často vidí jen zlomek obsahu od svých oblíbených účtů. Funkce negativně postihuje účty, věnované například tetování, ale třeba také výtvarnému umění, zbraním nebo marihuaně.

Nový nástroj pro filtrování potenciálně citlivého obsahu byl oficiálně uveden do provozu minulý týden v úterý,  a má uživatele chránit před nevhodným nebo citlivým obsahem, jako jsou třeba projevy sebepoškozování. Instagram nicméně uvádí, že se tvůrci nemusí v souvislosti s tímto novým filtrem obávat snížení dosahu svých příspěvků. To, co je považováno za citlivý obsah, specifikuje Instagram ve svých podmínkách používání. Kromě zmíněného sebepoškozování sem patří například nahota nebo zobrazování návykových látek. Blokace takových fotografií ale může mít negativní dopad na účty, na kterých se tento obsah objevuje v souvislostmi se vzdělávacími účely, případně za účelem prezentace vlastní umělecké tvorby.

.