Zavřít reklamu

I když to může vypadat jen jako zbytečné předražené příslušenství od Applu, má Magic Keyboard velký potenciál zejména v možnosti přihlašování se více uživatelů k jednomu počítači. Jestli si tato funkce svou cenu obhájí, je už na vašem posouzení. V každém případě v tomto článku najdete 3 věci, které jste chtěli o nové Magic Keyboard s Touch ID vědět, a které vás o její koupi možná přesvědčí. Anebo také ne. 

V počítačích Applu se Touch ID objevilo již v roce 2016, kdy toto zabezpečení společnost implementovala do MacBooku Pro (nyní je i v MacBooku Air). To také vyžadovalo použití speciálního bezpečnostního čipu. Duo klávesnic s Touch ID ukázal Apple spolu s novými 24“ iMacy. Ty k němu dodávané jsou také v poplatných barevných variantách, samostatně se ale do nynějška neprodávaly. Apple však nově začal obě varianty nabízet ve svém Apple Online Store, to ale pouze ve stříbrném barevném provedení.

Modely a ceny 

Apple nabízí několik modelů své klávesnice Magic Keyboard. Základní model původní klávesnice bez Touch ID vás vyjde na 2 990 Kč. Ten samý, který má však místo klávesy zámku vpravo nahoře Touch ID, už vyjde na 4 490 Kč. Pouze a jen za možnost snímání otisků prstů tedy zaplatíte 1 500 Kč navíc. Druhý model už obsahuje numerický blok. Základní model stojí 3 790 Kč, ten s Touch ID pak 5 290 Kč. I zde je příplatek shodný, tedy 1 500 Kč. Sobě poplatné varianty klávesnic jsou shodné svými rozměry, novinky jsou však díky integraci Touch Id o něco těžší. Jedná se ale jen o pár gramů.

Magic Keyboard s Touch ID pro Macy s čipem Apple

Kompabilita 

Podíváme-li se na požadavky na systém původních klávesnic, můžete je používat s počítači Mac s macOS 11.3 nebo novějším, iPadem s iPadOS 14.5 nebo novějším a iPhonem či iPodem touch s iOS 14.5 nebo novějším. Apple zde sice uvádí jedny z nejnovějších systémů, spolehlivě ale pracují i s těmi staršími.

Když se však podíváte na požadavky na systém u klávesnic s Touch ID, zjistíte, že je zde uveden pouze Mac s čipem Apple a macOS 11.4 nebo novějším. Co to znamená? Že klávesnice s Touch ID můžete aktuálně používat jen s MacBookem Air (M1, 2020), MacBookem Pro (13palcový, M1, 2020) iMacem (24palcový, M1, 2021) a Macem mini (M1, 2020). I když má např. iPad Pro také čip M1, z nějakého důvodu (pravděpodobně nedostatek podpory v iPadOS) s ním není klávesnice kompatibilní. Protože se ale jedná o Bluetooth klávesnici, měli byste ji moci používat i jakýmkoli počítačem s procesorem Intel, stejně jako s iPhony nebo iPady, jen bez možnosti využití funkce Touch ID. Se všemi budoucími Macy s čipy Apple by měly být klávesnice samozřejmě kompatibilní také.

Výdrž 

Baterie klávesnice má zabudovanou baterii a Apple u ní udává, že by měla vydržet až měsíc používání. Testy sice prováděl s předvýrobními vzorky na 24“ iMacu, ale není důvod mu nevěřit. Klávesnice je samozřejmě bezdrátová a kabel tak potřebujete jen k jejímu nabíjení. Ten vhodný, opletený USB-C/Lightning najdete i v balení. Lze jej připojit nejen do adaptéru, ale i přímo do počítače Mac. Apple dokonce aktualizoval i klávesnice bez Touch ID. Pokud si je nově pořídíte, budou už obsahovat stejný opletený kabel, jako novinky. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    A výhoda té klávesnice s Touch ID je jaká ?? díky za odpověd.

    Ke stejné věci jako na MacBoocích. Propojíte ji s Macem, který má čip M1, a poté se pomocí Touch ID můžete jednoduše přihlašovat, potvrzovat změny v nastavení a další. Zkrátka tam, kde musíte psát heslo, tak se budete schopen ověřit pomocí otisku prstu přes Touch ID. Rychlé, spolehlivé a bezpečné – jakmile si jednou zvyknete, nechcete jinak.

celý text

Čtěte více.