Zavřít reklamu

I když to může vypadat jen jako zbytečné předražené příslušenství od Applu, má Magic Keyboard velký potenciál zejména v možnosti přihlašování se více uživatelů k jednomu počítači. Jestli si tato funkce svou cenu obhájí, je už na vašem posouzení. V každém případě v tomto článku najdete 3 věci, které jste chtěli o nové Magic Keyboard s Touch ID vědět, a které vás o její koupi možná přesvědčí. Anebo také ne. 

V počítačích Applu se Touch ID objevilo již v roce 2016, kdy toto zabezpečení společnost implementovala do MacBooku Pro (nyní je i v MacBooku Air). To také vyžadovalo použití speciálního bezpečnostního čipu. Duo klávesnic s Touch ID ukázal Apple spolu s novými 24“ iMacy. Ty k němu dodávané jsou také v poplatných barevných variantách, samostatně se ale do nynějška neprodávaly. Apple však nově začal obě varianty nabízet ve svém Apple Online Store, to ale pouze ve stříbrném barevném provedení.

Modely a ceny 

Apple nabízí několik modelů své klávesnice Magic Keyboard. Základní model původní klávesnice bez Touch ID vás vyjde na 2 990 Kč. Ten samý, který má však místo klávesy zámku vpravo nahoře Touch ID, už vyjde na 4 490 Kč. Pouze a jen za možnost snímání otisků prstů tedy zaplatíte 1 500 Kč navíc. Druhý model už obsahuje numerický blok. Základní model stojí 3 790 Kč, ten s Touch ID pak 5 290 Kč. I zde je příplatek shodný, tedy 1 500 Kč. Sobě poplatné varianty klávesnic jsou shodné svými rozměry, novinky jsou však díky integraci Touch Id o něco těžší. Jedná se ale jen o pár gramů.

Magic Keyboard s Touch ID pro Macy s čipem Apple

Kompabilita 

Podíváme-li se na požadavky na systém původních klávesnic, můžete je používat s počítači Mac s macOS 11.3 nebo novějším, iPadem s iPadOS 14.5 nebo novějším a iPhonem či iPodem touch s iOS 14.5 nebo novějším. Apple zde sice uvádí jedny z nejnovějších systémů, spolehlivě ale pracují i s těmi staršími.

Když se však podíváte na požadavky na systém u klávesnic s Touch ID, zjistíte, že je zde uveden pouze Mac s čipem Apple a macOS 11.4 nebo novějším. Co to znamená? Že klávesnice s Touch ID můžete aktuálně používat jen s MacBookem Air (M1, 2020), MacBookem Pro (13palcový, M1, 2020) iMacem (24palcový, M1, 2021) a Macem mini (M1, 2020). I když má např. iPad Pro také čip M1, z nějakého důvodu (pravděpodobně nedostatek podpory v iPadOS) s ním není klávesnice kompatibilní. Protože se ale jedná o Bluetooth klávesnici, měli byste ji moci používat i jakýmkoli počítačem s procesorem Intel, stejně jako s iPhony nebo iPady, jen bez možnosti využití funkce Touch ID. Se všemi budoucími Macy s čipy Apple by měly být klávesnice samozřejmě kompatibilní také.

Výdrž 

Baterie klávesnice má zabudovanou baterii a Apple u ní udává, že by měla vydržet až měsíc používání. Testy sice prováděl s předvýrobními vzorky na 24“ iMacu, ale není důvod mu nevěřit. Klávesnice je samozřejmě bezdrátová a kabel tak potřebujete jen k jejímu nabíjení. Ten vhodný, opletený USB-C/Lightning najdete i v balení. Lze jej připojit nejen do adaptéru, ale i přímo do počítače Mac. Apple dokonce aktualizoval i klávesnice bez Touch ID. Pokud si je nově pořídíte, budou už obsahovat stejný opletený kabel, jako novinky. 

.