Zavřít reklamu

Dnešním dílem finišuje náš seriál utilit. Na jeho závěr jsme pro vás připravili 3 užitečné utility, symbolicky v ceně tří dolarů. A jaké že aplikace jsme pro vás vybrali?

Air Video

Je zvláštní řadit tuto aplikaci pro video do utilit, sám bych ji hledal spíše v sekci „Zábava“. Co naplat, autoři se rozhodli pro tuto kategorii a my vám s velkou pompou můžeme představit tento malý zázrak. AirVideo není jen tak nějaký přehrávač videa, aplikace totiž přehrává video streamované z vašeho počítače.

Stream probíhá pomocí hostitelského programu, který je dostupný pro PC i Mac. V něm si nasdílíte složky, které mají být součástí vaší knihovny. Ty posléze můžete procházet v iPhonu a vybírat si jednotlivé videa. Dále si ještě lze v hostitelském programu zvolit font a kódování titulků, čímž veškeré nastavování končí.

Pro přehrávání je samozřejmě nutné, aby počítače sdíleli společnou bezdrátovou síť. Pokud žádnou k dispozici nemáte, stačí vytvořit na počítači přístupový bod pomocí Wi-Fi. Stream může probíhat dvěma způsoby, buď konverzí a následným přehráváním nebo tzv. živou konverzí, která probíhá během přehrávání a nemusíte tak čekat na celý proces zpracovávání videa. Kromě jiného umí aplikace i pracovat s frontou, nemusíte tedy soubory pro konverzi volit jednotlivě.

Teorie krásná, ale jak to vypadá v praxi? Úžasně. Video vypadá, jako by jste ho měli nahrané přímo v telefonu, prakticky nepoznáte, že jde o streamovaný přenos. Pokud přeci jen třeba v důsledky snížení kvality signálu dojde k úbytku přenosové rychlosti, konverze se přizpůsobí a bude po dobu pomalejšího přenosu konvertovat v nižším rozlišení.

AirVideo je skvělým řešením pro domácí sledování, kdy si chcete lehnout do postele se svým iPhonem nebo iPadem a sledovat nějaký ten seriál či film. Na cesty se asi nehodí, přece jen aplikace potřebuje ke svému běhu i počítač s uloženými soubory. Tak či tak se jedná o výbornou aplikaci a takřka nutnost pro majitele iPadů.

Air Video - 2,39 €

Audio Notes

Tato aplikace vznikala ještě v době, kdy pro iPhone neexistovala nativní aplikace Diktafon, a tak se těšila velké popularitě. Nicméně i nyní má pořád co nabídnout, jedná se o jakýsi záznamník na steroidech.

První zajímavá vychytávka je spuštění nahrávání hned po startu aplikace. Pokud tuto možnost nezvolíte, nahráváte klasickým stisknutím tlačítka s červeným kolečkem. Nahrávání můžete stejně jako v nativní aplikaci pozastavit a poté pokračovat v záznamu, stejně tak nechybí možnost nahrávání na pozadí.

Jednotlivé nahrávky vidíte hned na hlavní obrazovce. Jejich popis i barvu ikonky lze jednoduše změnit, dokonce si ke každému záznamu můžete přidat vlastní poznámku. Abyste neměli postupem času ve změti záznamů nepořádek, Audio Notes umožňuje jejich řazení do složek. Pracujete tedy vždy s konkrétní vybranou složkou a vidíte pouze její obsah namísto všech nahraných záznamů.

Aby toho nebylo málo, k vašim hlasovým poznámkám aplikace umožňuje přidat i GPS polohu a pokud byste měli potřebu, můžete si daný záznam zaheslovat. Nastavitelná je i kvalita záznamu, stejně jako její formát, kde se nabízí i Apple Lossless.

Celkově vzato je Audio Notes pokročilejší aplikací než ta nativní. Pro náročnější uživatele nabízí mnoho užitečných funkcí. Pokud jste tedy nespokojeni s omezenými možnosti dodávaného Diktafonu, kupte si Audio Notes.

Audio Notes - 2,39 €

Timewinder

Timewinder je poměrně ojedinělá aplikace v App Store, což mě až překvapilo. Před nějakou dobou jsem kvůli cvičení hledal aplikaci, která by mě po určitých intervalech upozorňovala, abych věděl, kdy mám přejít na jiný cvik. A přesně to Timewinder nabízí.

Editaci jednotlivých časovačů začnete jejich pojmenováním a dále už jen vkládáte jednotlivé kroky. Každý krok má poměrně rozsáhle nastavení, kromě délky trvání lze zvolit název, který se pak bude zobrazovat na displeji, stejně tak jako obrázek. Jakmile krok skončí, lze nastavit, zda aplikace hned přejde na další nebo zda vyskočí zpráva čekající na povrzení. Nakonec si můžete vybrat z bohaté škály zvuků, které zazní po skončení daného kroku.

Jakmile si vytvoříte celou sekvenci, stačí časovač spustit a průběžně budete vizuálně i zvukově upozorněni na každý krok, změnu cviku, otočení řízku, prostě čehokoliv, co si zvolíte. Pokud během spuštěného časovače aplikaci opustíte a poté se do ní vrátíte, odpočet bude sice zastavený, ale po stisknutí „Continue“ aplikace automaticky odečte čas strávený mimo aplikaci.

Kromě časovačů umí Timewinder i klasický budík, který je ovšem taky vylepšený. K jednomu budíku si můžete totiž zvolit několik „podbudíků“ během dne. Funguje to tedy podobně jako s časovačem, jen si místo intervalu volíte konkrétní čas.

Zajímavá je i možnost sdílení v rámci stránek Timeshare, kde můžete jednak nahrávat vlastní časovače a jednak stahovat již nahrané. Bohužel jich není zatím moc, ale najdete zde třeba jeden užitečný na vaření vajec.

Timewinder - 2,39 €

Tímto náš seriál o utilitách končí, aby tak uvolnil místo dalším seriálům s jinými zajímavými tématy. Pokud jste jakýkoliv díl zmeškali, zde máte přehled předchozích dílů:

1. díl – 5 zajímavých utilitek pro iPhone zdarma

2. díl – 5 zajímavých utilit za hubičku

3. díl – 5 zajímavých utilitek pro iPhone zdarma – 2. díl

4. díl – 5 zajímavých utilit do 2$

5. díl – 5 zajímavých utilitek pro iPhone zdarma – 3. díl

6. díl – 5 zajímavých utilit za hubičku – 2. díl

.