Zavřít reklamu

Fotoaparáty iPhonů jsou s každým dalším novým modelem lepší a lepší, není tedy divu, že jim dává přednost čím dál vyšší počet uživatelů. V dnešním článku si představíme čtveřici tipů pro ještě lepší používání nativní aplikace Fotoaparát na vašem iPhonu.

Přepněte na mřížku

Pokud si chcete opravdu dát záležet na kompozici vašich snímků, můžete při focení na váš iPhone používat mřížku. Na svém iPhonu spusťte Nastavení -> Fotoaparát, a v sekci Kompozice aktivujte položku Mřížka.

(De)aktivujte zrcadlení předního fotoaparátu

Pokud máte na svém iPhonu nainstalovaný operační systém iOS 14 (nebo některou z jeho novějších aktualizací), můžete si při focení selfies za pomoci přední kamery vypnout nebo naopak zapnout zrcadlení fotoaparátu – záleží na tom, jak chcete, aby vypadaly záběry z předního fotoaparátu vašeho iPhonu. Pro aktivaci nebo naopak deaktivaci zrcadlení selfies spusťte na svém iPhonu Nastavení -> Fotoaparát. Stejně jako v předešlém kroku zamiřte do sekce Kompozice a deaktivujte položku Zrcadlit přední fotoaparát.

Filtry v živém náhledu

Operační systém iOS nabízí u fotografií možnost aplikace základních filtrů. Ty můžete aplikovat na již pořízené snímky v nativní aplikaci Fotky, využít ale můžete také živý náhled přímo při pořizování dané fotografie. Při pořizování fotografie klepněte na šipku ve středu horní části displeje vašeho iPhonu. Poté ve spodní části displeje klepněte nalevo na ikonku tří kruhů, a pak už jen stačí přejížděním vybírat mezi jednotlivými filtry.

Live Photos pro práci s dlouhou expozicí

Při focení na vašem iPhonu můžete aktivovat funkci Live Photo. Tato funkce znamená nejen to, že se váš snímek krátce rozpohybuje – u fotografií, pořízených v režimu Live Photo, máte také bohatší možnosti úprav. Funkci Live Photo aktivujete klepnutím na příslušnou ikonku v pravém horním rohu displeje vašeho iPhonu. Úpravy Live Photos pak můžete provádět v nativní aplikaci Fotky, kde klepnutím vyberete požadovanou fotografii, prstem krátce potáhnete ze spodní části displeje směrem nahoru, a poté vyberete požadovaný efekt.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více