Zavřít reklamu

Společnost Apple už aktuálně prodává pouze a jen iPod touch, který je spíše iPhone bez možnosti vložit kartu SIM než původní iPod. Nejedná se také jen o hudební přehrávač, jako o multimediální přehrávač. Tipy a triky k jeho výdrži jsou poplatné jako ty k iOS. Tyto 4 tipy a triky pro zvýšení výdrže baterie iPodu jsou tak vztaženy ke klasickým přehrávačům iPod shuffle, iPod nano a iPod classic. 

Historie iPodu je již dvacetiletá, protože první generace tohoto zařízení byla uvedena na trh už 23. října 2001. Toto zařízení také patřilo mezi ty, které pomohly Applu tam, kde je teď. I když to vzhledem k prodaným iPhonům za jedno čtvrtletí příliš nevypadá, 100 milionů prodaných přehrávačů iPod v období od října 2001 až po duben 2007 bylo obrovské číslo. Prodeje 4. generace iPodu Shuffle a 7. generace iPodu Nano v půlce roku 2018 sice znamemalo konec pro tyto klasické přehrávače, pokud je nicméně ještě vlastníte, mohou se vám tyto 4 tipy a triky pro zvýšení výdrže baterie iPodu skutečně hodit. Můžete s jejich pomocí prodloužit výdrž baterie a tu samozřejmě i šetřit, abyste ji nemuseli nechat měnit.

Aktualizace softwaru 

Kdy jste naposledy připojili svůj iPod k počítači? Pokud už je to nějakou tu dobu, zkuste to. V iPodu byste měli používat nejnovější verzi softwaru, která odstraňuje známé chyby a popřípadě právě i zlepšuje výdrž. Vložte tedy iPod do doku nebo jej kabelem připojte k počítači a iTunes nebo Finder vás automaticky na dostupné aktualizace upozorní.

Zámek a pozastavení 

V čase, kdy iPod nepoužíváte, zamkněte ho přepínačem zámku. Díky tomu zajistíte, že se náhodně nezapne a nebude zbytečně spotřebovávat energii. Pokud iPod nepoužíváte dlouhodoběji, vypněte ho v při cca 50 % kapacitě baterie dvousekundovým podržením tlačítka Přehrát.

Ekvalizér 

Používáte-li při přehrávání ekvalizér, zvyšujete tím využití procesoru iPodu. Je tomu z toho důvodu, že vaše ekvalizace není do skladby zakódovaná a přidává jí tam samo zařízení. Pokud tedy ekvalizér nepoužíváte, nebo neslyšíte při jeho použití kýžený rozdíl, úplně ho vypněte. Máte-li však skrze iTunes nebo aplikaci Hudba synchronizovanou ekvalizaci daných skladeb, tak vám vypnout nepůjde. V takovém případě jej nastavte jen jako lineární, což bude mít stejný efekt, jako kdybyste ho vypnuli.

Podsvícení 

Čím více a čím déle vám displej iPodu svítí, tím více se samozřejmě jeho baterie také vybíjí. Podsvícení tedy využívejte jen v nutných případech a volbu „Vždy zapnuto“ raději ignorujte. 

.