Zavřít reklamu

Od založení v roce 2006 získal Twitter velký význam a popularitu na celém světě. Byl to také on, který zavedl populární hashtagy. Poslední dobou se ale spíše snaží dohánět konkurenci, což se mu ne vždy daří. Např. příběhy známé ze Snapchatu a Instagramu byly propadák, proto je ze sítě odstranil. Nyní tak sází spíše na Prostory, tedy kopii platformy Clubhouse. Zde se mu naštěstí daří už více. 

Nové tlačítko pro vyhledávání 

Do aplikace pro iOS bylo přidáno nové tlačítko pro vyhledávání v síti, které usnadňuje nalezení těch správných tweetů konkrétního uživatele. Ikonu lupy tak najdete vpravo nahoře rozkliknutého profilu. Objeví se vám poté klasické vyhledávání, které však zahrnuje jen vyhledávání na profilu kýženého uživatele. Toto šlo nicméně již dříve, avšak v klasickém vyhledávání to nebylo tak přívětivé.

Prostory pro všechny 

Tzv. Twitter Spaces byly spuštěny už na začátku tohoto roku jako snaha o konkurenci hitu Clubhouse. I když zde nebyla tak přísná omezení, zcela se to bez nich neobešlo. Limitem totiž bylo mít více jak 600 sledujících. Ale protože Twitter chce, aby tuto funkci využívalo co nejvíce uživatelů, tak tento limit definitivně zrušil. Nyní si tak Prostor může založit a živě jej vysílat kdokoli.

Sdílení Prostorů 

Teprve od konce října je možné začít používat funkci Spaces Recording, tedy alespoň u vybraných uživatelů. Během následujících týdnu by se měla funkce rozšířit všem. Díky možnosti nahrávat Prostory a sdílet je napříč platformou mohou být uživatelé, kteří je pořádají, schopni rozšířit dosah své práce i přes ten jeden okamžik, kdy je jejich Prostor vysílán. Posluchači pak mají tu výhodu, že si je mohou přehrávat, a také je sdílet, i mimo aktuální čas.

Uzpůsobení navigačního panelu 

Twitter nedávno testoval několik nových funkcí pro svou mobilní aplikaci a nyní konečně pracuje na možnosti přizpůsobení si navigační lišty aplikace. Na té se ve výchozím nastavení zobrazují ikony Domů, Vyhledávání, Oznámení a Zprávy. S novými funkcemi, jako jsou Prostory a další, by se však navigační panel Twitteru mohl trochu upravit. Díky této změně, která je nicméně stále ve vývoji, si tak každý uživatel bude moci vybrat ty nejužitečnější zkratky, které si do lišty přidá, sám.

aplikace

Reklamy v konverzacích 

Takhle novinka ale rozhodně nepotěší. Twitter oznámil, že s některými uživateli provádí testování, ve kterém se začnou objevovat reklamy uprostřed konverzací. Pokud jste součástí tohoto globálního testu, nebo až tuto nepříjemnou novinku Twitter skutečně uvede, uvidíte reklamy po první, třetí nebo osmé odpovědi pod tweetem. Společnost nicméně dodává, že bude s tímto formátem v nadcházejících měsících experimentovat, aby pochopila, jak to ovlivní používání Twitteru. Ještě chvíli tak můžeme být vcelku klidní, že ji třeba vůbec neuvede.

.