Zavřít reklamu

Českým internetem již nějakou dobu hýbe fenomén Clubhouse. Pokud jste o této síti až dosud neslyšeli, vězte, že se jedná o platformu, ve které můžete vést hlasové konverzace na různá témata s ostatními uživateli, sledovat je a přihlašovat se do různých klubů. Na stránkách sesterského webu LsA jsme vám již v minulosti přinesli přehled pětice tipů pro používání Clubhousu, nyní vám přinášíme dalších pět.

Skryjte místnost

Někdy se může stát, že se vám na hlavní stránce v přehledu všech možných nabízených možností budou zobrazovat i ty, o které nemáte zájem. Abyste si hlavní stránku zpřehlednili a pročistili, můžete “nežádoucí” místnosti snadno, rychle a jednoduše skrýt. Pokud narazíte na místnost, kterou chcete v seznamu doporučení schovat, dlouze stiskněte příslušnou kartu – ve spodní části obrazovky se vám objeví menu, ve kterém můžete zvolit možnost skrytí místnosti. Místnost můžete skrýt také tak, že její kartu posunete směrem doprava.

Spolupráce s kalendářem

Spolu s tím, jak na Clubhousu začínáte sledovat čím dál více témat a uživatelů, se vám také v notifikacích začíná objevovat čím dál větší množství plánovaných událostí. Pokud chcete mít jistotu, že vám zahájení rozhovoru v žádné z místností neuteče, klepněte na název vybrané místnosti a poté v menu ve spodní části displeje zvolte Ad to Cal. Poté stačí už jen zvolit, do kterého kalendáře se má odkaz na místnost uložit.

Vyznejte se v symbolech

Stejně jako každá jiná platforma má i Clubhouse také své specifické symboly. Ikonka konfet v levém dolním rohu profilového obrázku znamená, že dotyčný není na Clubhousu aktivní více než jeden týden – tedy že se jedná o nováčka. Zelenobílá ikonka u profilového obrázku v místnosti znamená, že dotyčný je zde moderátorem. Číslo u ikonky postavy ve spodní části karty místnosti udává počet přítomných, číslo u ikonky bubliny zase udává počet těch, kteří mají v místnosti roli mluvčího.

Pozvěte přátele

Když se poprvé zaregistrujete v aplikaci Clubhouse, můžete si všimnout, že máte k dispozici určitý počet pozvánek – obvykle se jedná o dvě. Tento počet ale není omezený, a vy ho můžete zvyšovat spolu s tím, jak budete na Clubhousu aktivní – počítá se poslech i aktivní účast v místnostech, jejich zakládání i moderování. Některé zdroje hovoří o tom, že nové pozvánky dostanete k dispozici ve chvíli, kdy v místnostech na Clubhousu strávíte dohromady více než třicet hodin, tuto zprávu se nám ale nepodařilo ověřit.

Buďte opatrní

Zdánlivě to vypadá, že na Clubhousu můžete říci cokoliv, co vás napadne, to ale není pravda. Clubhouse má poměrně přísná pravidla, a to nejen co se týče projevu, ale také porušování soukromí jiných uživatelů. V místnosti je možné nahlásit případný incident, stejně jako po skončení jejího provozu. Osoba, kterou nahlašujete, se o vašem hlášení pochopitelně nedozví, a falešná hlášení jsou považována za porušení pravidel. Pro potřeby vyšetřování případných incidentů dochází k dočasnému ukládání nahrávek z místností – pokud nedojde k nahlášení v průběhu hovoru, je záznam okamžitě po skončení místnosti smazán. V žádném případě nedochází k pořizování záznamů ze ztlumených mikrofonů. V drtivé většině případů platí na Clubhouse takzvaná “one strike policy” – tedy permanentní ban při jediném porušení pravidel.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    „Clubhouse je v tuzemsku fenomén, který si zainteresovaní teprve testují“

    Opravdu českým internetem hýbe něco, co zná jen pár vyvolených? Podle „oficiálního“ infa měla síť ke konci minulého roku 600 tisíc uživatelů (celosvětově a to ještě k tomu registrovaných, což nutně neznamená aktivních)…to je hodně ale opravdu hodně málo a prakticky to znamená, že tu síť nikdo nezná.

celý text

Čtěte více.