Zavřít reklamu

Letos uplynou dva roky od chvíle, kdy společnost Apple oficiálně představila svůj HomePod mini. Drobný kulatrý chytrý reproduktor od Applu se za tu dobu stačil zabydlet v celé řadě domácnosti i kanceláří. Pokud i vy patříte mezi majitele tohoto skvělého pomocníka, určitě vás zaujme našich pět tipů a triků pro jeho lepší využití.

Ovládání dotykem

Pokud jste čerstvými majiteli HomePodu mini, možná si lámete hlavu nad tím, jakým způsobem jej lze vlastně ovládat. Kromě hlasové asistentky Siri můžete k ovládání vašeho HomePodu mini využít různé druhy dotyků. Pokud HomePod přikryjete dlaní, dojde k aktivaci asistentky Siri. Jedním klepnutím můžete pozastavit nebo naopak obnovit přehrávání obsahu, dvojitým poklepáním se při přehrávání hudby přesunete na další skladbu. Trojitým poklepáním se vrátíte zpět k předešlé skladbě.

Volba hudby

Na svém HomePodu můžete spustit nejen přehrávání specifických skladeb, alb, seznamů skladeb, nebo třeba skladeb od konkrétních interpretů. Pokud máte předplacenou službu Apple Music, můžete si na HomePodu také nechat přehrát hudbu podle určité nálady, typu, aktivity nebo žánru. Co se aktivit týče, umí si HomePod poradit například s vařením (cooking), meditací (meditating), rozchodem (break up) nebo třeba učením (studying) či probuzením (waking up). HomePod umí také na váš povel přehrát třeba uklidňující (soothing) hudbu, povzbuzující (upbeat) skladby, nebo třeba nezávadnou hudbu, která je vhodná pro nejmladší posluchače (safe for kids).

Ovládání za pomoci iPhonu

Svůj HomePod mini můžete ovládat také za pomoci vašeho iPhonu. Jednou z možností je aktivace Ovládacího centra, kde v pravém horním rohu panelu s přehráváním klepnete na ikonku bezdrátového spojení. Poté klepněte na název vašeho HomePodu a můžete začít ovládat přehrávání. Přehrávání na HomePodu můžete z vašeho iPhonu ovládat také prostřednictvím aplikace Apple Music.

Ovládání hlasem

Jak jsme již zmínili v předchozím odstavci, svůj HomePod mini můžete také ovládat hlasem. S pomocí příkazů typu „turn the volume up / down“, případně „turn the volume up / down by XX percent“ můžete prostřednictvím Siri ovládat hlasitost, příkazy „play“ a „stop“ lze použít k pozastavení nebo spuštění přehrávání. Můžete využít také pokyny jako „next / previous song“ pro přeskakování mezi skladbami, nebo třeba „skip forward XX seconds“ pro přeskakování v průběhu přehrávání.

Přizpůsobení hlasu Siri

Určitě víte, že Siri vám umí poměrně dobře rozumět i v případě, že s ní mluvíte šeptem. Na HomePodu máte navíc také možnost přizpůsobit hlasitost Siri úrovni hlasitosti vašeho vlastního hlasu. Pro přizpůsobení hlasu Siri spusťte na svém iPhonu nativní aplikaci Domácnost. Dlouze stiskněte ikonku HomePodu a na kartě zařízení zamiřte zcela dolů, kde v pravém dolním rohu klepnete na ikonku nastavení. Klepněte na Zpřístupnění a aktivujte položku Automaticky měnit hlasitost Siri.

.