iWant

Mimozáruční oprava HomePodu bude stát téměř jako nový kus

iWant

Vzhledem k dnešnímu oficiálnímu zahájení prodejů bezdrátového reproduktoru HomePod, Apple zveřejnil informace týkající se servisu a případné prodloužené a nadstandardní záruky AppleCare+. Servisní podmínky jsou zatím platné pouze pro státy (logicky), kde se HomePod prodává. I tak je ovšem patrné, že mimozáruční oprava HomePodu bude něco, čemu se bude chtít jeho majitel vyhnout. Pokud si totiž nepřiplatí za AppleCare+, poplatek za servis se mu velmi prodraží.

Pokud si majitel nového HomePodu za AppleCare+ nepřiplatí, v případě jakéhokoliv mimozáručního servisního úkonu mu bude naúčtováno buď 279 dolarů v USA, nebo 269 liber ve Velké Británii a 399 dolarů v Austrálii. Tento poplatek se bude týkat jakéhokoliv servisního zásahu, který není spojený s nějakým výrobním defektem, jež je pokrytý standardní (v tomto případě roční) zárukou společnosti Apple. Pokud se majiteli zdají poplatky vysoké, může se uchýlit k zaplacení AppleCare+, kdy se poplatky značně snižují.

AppleCare+ prodlužuje standardní dobu záruky na dva roky a v případě poškození produktu jej Apple opraví/vymění za zvýhodněnou cenu a to až dvakrát. Poplatky za tyto úkony jsou 39 dolarů v USA, 29 liber ve Velké Británii či 55 dolarů v Austrálii. Není jasné, kolik přesně bude služba AppleCare+ stát, neb je formulář pro její objednání dostupný pouze pro majitele HomePodu. Pravděpodobně však půjde o výhodný příplatek vzhledem k cenám, které si Apple za opravu/výměnu požaduje.

Aktualizace: AppleCare+ pro HomePod v USA stojí 39 dolarů. Poštovné placené při odeslání reproduktoru do servisu je necelých 20 dolarů. 

Zdroj: Macrumors