Zavřít reklamu

Streamovací platforma Netflix se těší velké popularitě, a v současné situaci k ní usedá čím dál více uživatelů. Pokud se nehodláte spokojit s jejím základním používáním, nabízíme vám pro inspiraci hned několik tipů a triků, díky kterým si Netflix užijete opravdu na maximum.

Spravujte svou historii

Pokud sdílíte svůj účet na Netflixu s dalšími členy domácnosti, jistě víte, že kdokoliv z nich může mít přístup k vaší historii zhlédnutých pořadů. Nejste zrovna pyšní na to, že jste minulou noc probrečeli u romantického filmu, nebo tančili spolu s hrdiny Hříšného tance? Stačí na Netlixu kliknout na ikonku vašeho profilu v pravém horním rohu, vybrat Account -> Viewing Activity. Zobrazí se vám seznam zhlédnutých pořadů, kde stačí jen po pravé straně kliknout na ikonku přeškrtnutého kolečka.

Přizpůsobte si titulky

O tom, že si na Netflixu můžete u sledovaného obsahu zapnout titulky, vás jistě nemusíme informovat. Věděli jste ale, že si titulky můžete také snadno přizpůsobit? Netflix nabízí možnost nastavení fontu, velikosti nebo stínů u titulků. V pravém horním rohu okna klikněte na ikonku svého profilu a v nastavení účtu vyberte Subtitles appearance. Zde pak stačí navolit potřebná nastavení a kliknout na Save pro potvrzení.

Řekněte si o film

Chybí vám na Netflixu nějaký konkrétní snímek – ať už klasický film, dokument, seriál nebo třeba minisérie? Můžete zkusit štěstí a po kliknutí na tento odkaz navrhnout provozovatelům Netflixu tituly, které byste ve své oblíbené streamovací službě rádi sledovali. Pouhé podání návrhu vám pochopitelně nezaručí, že se vámi navržený obsah skutečně na Netlixu objeví, za zkoušku ale rozhodně nic nedáte.

Diskutujte

Tento bod sice není trikem jako takovým, určitě se vám ale bude hodit. Uvítali byste občas doporučení, na co se na Netflixu podívat? Chtěli byste si o pořadech popovídat s ostatními uživateli? Pro podrobné informace o online filmech můžete navštívit skvělý český web Filmtoro, kde se kromě jiného dozvíte také to, kde je zrovna daný titul k dispozici online. Pokud ovládáte angličtinu, můžete na Redditu navštívit subreddity NetflixBestOf nebo Netflix.

Objevujte tajné kategorie

Dobrá, slovo “tajné” se asi příliš nehodí pro něco, co je veřejně dostupné komukoliv na webu. Obsah na Netflixu je kromě standardních kategorií rozdělen také do spousty dalších, velice specifických skupin – ať už jsou to zombie horory, britské romantické komedie nebo třeba filmy o bojových uměních. Každá z těchto kategorií má svůj kód – seznam filmů, spadajících pod konkrétní kategorii, si můžete zobrazit op zadání adresy Netflix.com/browse/genre/, kdy za lomítko za slovem “genre” přidáte kód vybrané kategorie. Podrobný seznam přímo s prokliky najdete třeba zde.

Diskuze k článku

    Výše uvedené tipy platí pouze pro sledování přes webový prohlížeč na PC, protože v aplikaci v televizi volba velikosti nebo barvy titulků vůbec není, stejně jako historie. Stejně tak tyto volby chybí i v mobilní aplikaci.

celý text

Čtěte více