Zavřít reklamu

Ztlumení notifikací z aplikací

Ne vždy je na iPhonu možné aktivovat režim Soustředění. Pokud vás nadměrně zatěžují notifikace z konkrétní aplikace, ale nechcete ztlumit iPhone jako takový, můžete vypnout notifikace jen u jedné vybrané aplikace. Stačí spustit Nastavení -> Oznámení, klepnout na vybranou aplikaci a zcela deaktivovat veškeré notifikace.

Textové zkratky

Pokud chcete zvýšit produktivitu na vašem iPhonu, určitě se nechcete nechat zdržovat psaním slov a frází, které se mnohdy opakují. Pokud si nastavíte správné klávesové zkratky, bude vám stačit například namísto „Dobrý den“ napsat pouze „DD“ – zkratky si ale můžete nastavit i pro celé věty. Na iPhonu spusťte Nastavení -> Obecné -> Klávesnice -> Náhrada textu. Klepněte na + a můžete začít vytvářet první zkratku.

Zavření všech karet v Safari

K produktivitě vám rozhodně přispěje také rychlejší práce v prostředí webového prohlížeče Safari. Pokud se nechcete zdržovat zavíráním jednotlivých karet mobilní verze Safari, stačí jen dlouze stisknout ikonku karet v pravém spodním rohu. V menu, které se vám zobrazí, nakonec stačí jen klepnout na Zavřít XY karet a potvrdit.

Stránky plochy na maximum

Čím dál více aplikací nabízí podporu widgetů na plochu iPhonu. Této skutečnosti můžete využít na maximum a vybrané stránky plochy vašeho iPhonu věnovat vždy jednotlivým aplikacím a příslušným widgetům –pokud budete chtít zjistit informace o akciích, počasí, nebo třeba vaší pohybové aktivitě, nemusíte spouštět danou aplikaci, ale postačí vám podívat se na příslušnou stránku plochy. Pro přidání widgetu dlouze stiskněte plochu, vlevo nahoře klepněte na + a poté přidejte požadovaný widget.

Režim Soustředění

Bez soustředění není produktivita. A co více by mělo napomoci vašemu soustředění, než režim Soustředění? Novější verze operačního systému iOS nabízí v tomto směru opravdu bohaté možnosti, takže si můžete vybraný režim Soustředění přizpůsobit na maximum – je jen na vás, jaké notifikace se vám budou zobrazovat, kdo se vám bude moci dovolat, jak bude vypadat zamčená obrazovka vašeho iPhonu a spoustu dalšího.

.