Zavřít reklamu

Vypnutí za pomoci zkratky

Operační systém iOS vám mimo jiné umožňuje také vypnutí vašeho iPhonu za pomoci zkratky. Spusťte nativní Zkratky a klepněte na „+“ v pravém horním rohu. Zvolte Přidat akci a do vyhledávacího pole zadejte Vypnout. V nastavení dané zkratky pak můžete k vypnutí přidávat různé další podmínky, případně si zkratku jednoduše přidat na plochu.

Přizpůsobení prostorového zvuku

Na iPhonu s iOS 16.4 si můžete nově také přizpůsobit prostorový zvuk tak, aby co nejlépe vyhovoval tvaru vašich uší. Na iPhonu spusťte Nastavení -> Zvuky a haptika, a v sekci Zvuk ve sluchátkách klepněte na Přizpůsobení. Zvolte Přizpůsobit prostorový zvuk -> Pokračovat. Poté zkrátka jen postupujte podle pokynů na displeji.

Odstranění tlačítka pro Spotlight

Možná jste si po přechodu na iOS 16.4 všimli, že se ve spodní části displeje vašeho iPhonu nad Dockem objevilo tlačítko Hledat. Slouží pro rychlou aktivaci Spotlightu. V případě, že byste toto tlačítko chtěli odstranit, spusťte na iPhonu Nastavení -> Plocha, a v sekci Hledat deaktivujte položku Zobrazovat na ploše.

Přizpůsobení spotřeby dat

5G konektivita, jejíž podporu nabízí novější modely iPhonů, nabízí celou řadu výhod. Může mít ale za jistých okolností nepříznivý vliv na spotřebu baterie vašeho iPhonu, a může docházet také k tomu, že se iPhone bude chtít přednostně připojovat k 5G síti. Spusťte Nastavení -> Mobilní data -> Volby dat. Klepněte na Využití dat a ujistěte se, že nemáte aktivovanou položku V 5G síti povolit více dat.

Ještě lepší ochrana soukromí

Webový prohlížeč Safari nabízí v operačním systému iOS funkci, která umožňuje přednostní načítání vybraných webových stránek na základě dat, získaných z vaší historie prohlížení nebo ze záložek. Pokud tuto funkci chcete v zájmu lepší ochrany soukromí vypnout, spusťte na iPhonu Nastavení -> Safari, a zamiřte do sekce Hledání. Zde postačí jen deaktivovat funkci Nejčastější načítat předem.

.