Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi jedince, kteří pravidelně sledují náš magazín, tak vám nejspíše v poslední době neunikly články, ve kterých se věnujeme novým funkcím a věcem, které bychom chtěli vidět v chystaných operačních systémech. Od představení aktuálních operačních systémů už utekl skoro rok a již za pár týdnů, konkrétně v rámci WWDC21, se dočkáme představení watchOS 8 a dalších nových systémů. Níže tedy naleznete subjektivní seznam 5 věcí, kterých bych já osobně chtěl ve watchOS 8 vidět. Pokud byste vy chtěli vidět něco jiného, určitě svůj názor vyjádřete v komentářích.

Vzdálení se od iPhone

Apple Watch zvládnou mimo jiné pomoci všem zapomnětlivým uživatelům. Pokud si totiž někde zapomenete váš iPhone, tak jej pomocí pár klepnutí můžete na jablečných hodinkách prozvonit. Jestliže je iPhone k dispozici v okolí, tak jej zajisté uslyšíte a můžete jej jednoduše najít. Osobně si ale myslím, že by tato funkce šla ještě více rozvinout. Konkrétně by Apple Watch mohly zapomenutí iPhonu úplně zamezit, a to tak, že by vám při vzdálení se od jablečného telefonu či po odpojení přišla notifikace, která by vás na tuto situaci upozornila. Stačilo by se tak vrátit a iPhone si vzít. Existuje sice aplikace Phone Buddy, která tohle zvládá, nativní řešení by však rozhodně bylo o dost lepší.

Phone Buddy koupíte za 129 Kč zde

Ciferníky třetí strany

Součástí operačního systému watchOS je nespočet různých ciferníků, které si samozřejmě můžete různě přizpůsobit – k dispozici jsou možnosti pro změnu barvy, samozřejmě nechybí ani správa komplikací. V poslední aktualizaci jsme se konečně dočkali funkce, díky které může jedna aplikace nabízet více než jednu komplikaci, což je naprosto skvělé. Rozhodně by ale také bylo fajn, kdyby vývojáři mohli vytvářet kompletně své vlastní ciferníky, které byste si pak stáhli třeba v App Store. I přesto, že nativní ciferníky od Applu vyhovují většině uživatelům, tak existují případy, kdy by uživatelé možnost ciferníků třetí strany uvítali.

Koncept watchOS 8:

Krevní tlak a cukr a alkohol v krvi

Aktuálně si na Apple Watch můžete nechat měřit tep a u vybraných modelů si dokonce můžete nechat zobrazit EKG. To znamená, že si můžete jednoduše vést záznamy o vašem srdečním zdraví. Apple Watch dále umí samozřejmě měřit aktivitu a spánek, to je ale v dneší době už naprosto standardní. Určitě by bylo skvělé, kdyby Apple v rámci watchOS 8 přišel s možností pro měření krevního tlaku, společně s funkcí určenou pro zjištění cukru a alkoholu v krvi. Podle posledních zpráv se těchto funkcí dost možná doopravdy dočkáme, pravdou ale je, že se bude jednat spíše o dominantu Apple Watch Series 7, a to díky využití nového snímače – necháme se ale překvapit. Třeba některé z těchto nových funkcí budou k dispozici i pro starší Apple Watch.

Poznámky

Zatímco iPad stále nemá k dispozici nativní aplikaci Kalkulačka, tak Apple Watch nemají k dispozici nativní aplikaci Poznámky. I když si můžete říct, že se jedná o banalitu, jelikož na Apple Watch jen těžko zapíšete nějakou poznámku, tak je nutné, abyste se na to podívali z jiného úhlu. Pokud si například jdete zasportovat bez iPhonu a napadne vás nějaká myšlenka, tak si ji prostě a jednoduše chcete někam zaznamenat – a proč byste k tomu nemohli využít diktování v Poznámkách pro Apple Watch. Důležitá je také synchronizace poznámek – čas od času se totiž můžeme ocitnout v situaci, kdy si chceme na hodinkách zobrazit určité poznámky, které jsme vytvořili třeba na iPhonu či Macu.

Koncept Apple Watch Series 7:

Více kroužků

Apple Watch slouží především jakožto nástroj, který vás má „dokopat“ k tomu, abyste začali něco dělat a žili alespoň určitým způsobem zdravě. Za základní indikátor aktivity lze považovat tři kroužky, které byste během dne měli naplnit. Modrý kroužek určuje stání, zelený cvičení a červený pohyb. Když už tady máme tu možnost pro sledování spánku, nebylo by fajn, kdyby Apple přidal například fialový kroužek právě pro splnění spánkového cíle? Tak stejně je v rámci watchOS k dispozici aplikace Dýchání, která vás má během dne uklidnit. I v tomto případě by bylo skvělé využít kroužek. Pokud by pak Apple přidal ještě další podobné funkce, mohly by se do kroužků také přidat.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.