Zavřít reklamu

Nové 14 a 16“ MacBooky Pro jsou už nejen mezi recenzenty technologických magazínů, ale také v rukou běžných uživatelů, kteří měli to štěstí a včas si novinky předobjednali. Internet se tedy začíná plnit informacemi o tom, co za zajímavosti toto duo nejprofesionálnějších přenosných počítačů Applu dokáže a co naopak ne. 

Baterie 

Mechanici z iFixit se už podělili o první pohled na jimi rozebrané novinky. V prvním zveřejněném článku tak zmiňují, že nový MacBook Pro má první uživatelsky přívětivý postup pro výměnu jejich baterie od roku 2012. Vysvětlují, že Apple právě v uvedeném roce s představením prvního Retina MacBooku Pro začal lepit baterii MacBooku Pro k hornímu krytu zařízení. Letos však Apple toto rozhodnutí alespoň částečně obměnil novými „vytahovacími poutky baterie“. Podle postupné demontáže se také zdá, že baterie není pod logickou deskou, což by mohlo znamenat její snazší výměnu bez kompletního rozebrání stroje.

ifixit

Referenční režimy zobrazení displeje 

Pokročilý Pro Display XDR společnosti Apple nabízí více možností referenčního režimu, který uživatelům umožňuje měnit konkrétní nastavení barev displeje tak, aby vyhovoval jejich pracovnímu postupu. Vzhledem k tomu, že MacBook Pro 2021 obsahuje Liquid Retina XDR displej s podobnými specifikacemi jako první řečený, společnost zpřístupnila stejné referenční režimy i pro novinky. Pro opravdu specifické použití přidal Apple i možnost změnit nastavení jemné kalibrace displeje.

Výřez 

Poměrně velkou neznámou bylo, jak se bude v prostředí systému chovat samotný výřez pro kameru. Protože ale za něho můžete schovat kurzor, je jeho pozadí také vlastně aktivní, což dokládají i snímky obrazovky, které s výřezem nepočítají. Zcela logicky tak začalo docházet k tomu, že se za výřez nechtěně skrývaly různé prvky rozhraní. Apple nicméně již zareagoval a vydal dokument podpory, ve kterém vysvětluje, jak mohou uživatelé zajistit, aby se položky nabídky dané aplikace za výřezem neskrývaly.

MagSafe 

Která společnost více dbá na design spotřební elektroniky, než Apple? Společnost, která klidně vydá knihu oslavující její designové řešení však udělala v aktuální generaci MacBooku Pro jeden přešlap. Ať už sáhnete po 14 či 16“ variantě tohoto stroje, máte na výběr ze stříbrné nebo vesmírně šedé barevné varianty. Jenže nabíjecí MagSafe konektor je jen jeden, a to ten stříbrný. Pokud tedy zvolíte tmavší variantu MacBooku Pro, jinak barevný konektor, který je navíc poměrně rozměrný, vás prostě bude bít do očí.

Označení 

A design ještě jednou, i když tentokrát spíše ku prospěchu věci. Možná jste si nevšimli toho, že pod displej vždy Apple uváděl označení počítače, v tomto případě jste na něm tedy našli napsáno MacBook Pro. Nyní je prostor pod displejem čistý a označení se přeneslo na spodní stranu, kde je vygravírované do hliníku. Decentní změny doznalo i logo společnosti na víku, které je oproti předchozí generaci menší (a stále samozřejmě nesvítí).

.