Zavřít reklamu

Instagram na iPhonu používá velká spousta uživatelů. Někdo využívá Instagram k propagaci vlastní značky či aktivit, pro někoho je Instagram na iPhonu jakýmsi osobním digitálním fotoalbem. Ať už Instagram používáte k jakémukoliv účelu, určitě se vám bude hodit náš dnešní souhrn tipů a triků, díky kterým tuto sociální síť využijete opravdu na maximum.

Výlet do minulosti

Patříte k těm, kteří si Instagram zakládali relativně dávno? Pak vás možná bude zajímat, jaký byl vlastně první příspěvek, který jste na této síti takzvaně „olajkovali“. To můžete snadno zjistit tak, že klepnete na ikonku vašeho profilu a poté v pravém horním rohu klepnete na ikonku tří vodorovných linek. Klepněte na Vaše aktivita -> Interakce -> To se mi líbí. Poté klepněte na Třídit a filtrovat -> Třídit podle -> Od nejstarších.

Vytváření sbírek

Mnozí uživatelé využívají Instagram jako inspiraci – ať už pro cvičení, vaření, nebo třeba dekorování interiéru. Pokud to tak máte i vy, určitě uvítáte možnost ukládat si instagramové příspěvky do sbírek. Pro přidání příspěvku do sbírky a vytvoření nové sbírky dlouze stiskněte u vybraného postu ikonku záložky. V menu, které se vám zobrazí, klepněte na „+“, vytvořte a pojmenujte novou sbírku, a příspěvek uložte.

Bezpečné procházení, aneb žádné lajky omylem

Nechtěné „olajkování“ příspěvku patří mezi noční instagramové můry celé řady uživatelů. Naštěstí existuje způsob, jak si v klidu a v tajnosti prohlédnout jakýkoliv profil, a zároveň předejít tomu, že byste některý z příspěvků omylem označili srdíčkem. Spusťte Instagram, chvíli počkejte, až se dostatečně načte hlavní kanál příspěvků, a poté přejděte na profil, který si chcete prohlédnout. Na iPhonu aktivujte Ovládací centrum, aktivujte režim Letadlo, a poté si můžete po kouskách prohlížet příspěvky.

Přizpůsobení notifikací

Sledujete na Instagramu tvůrce, u kterých chcete být neprodleně informováni o každém novém příspěvku, Insta Story nebo Reels? V tom případě spusťte na vašem iPhonu Instagram a přejděte na profil, u kterého chcete dostávat notifikace. Vlevo nahoře klepněte na ikonku zvonečku a poté upravte, jakým způsobem a jaké notifikace chcete dostávat.

Sdílení ve Stories
Sociální síť Instagram nabízí také možnost sdílení příspěvků, které vás zaujaly, ve vašich Insta Stories, a podělit se tak o ně se vašimi přáteli a sledujícími. Pro sdílení vybraného příspěvku ve Stories klepněte u vybraného postu na ikonku sdílení a v menu, které se vám zobrazí, zvolte Přidat do příběhu příspěvek. Upravte příslušné parametry a můžete příspěvek sdílet.

Stories pro vybrané

Pokud na Instagramu často sdílíte příspěvky v kanále Insta Stories, určitě uvítáte možnost vytvoření okruhu Close Friends – takzvaných blízkých přátel, se kterými můžete sdílet vybrané příběhy, o které se nechcete dělit s celým světem. Pro vytvoření seznamu blízkých přátel zahajte sdílení Insta Story a upravte příspěvek podle vašich představ. Ve spodní části displeje klepněte na Blízcí přátelé, vyberte požadované uživatele a můžete sdílet. Příběh určený pro blízké přátele poznáte podle zeleného rámečku kolem profilové fotografie.

Skrýt aktivitu

V rámci sociální sítě Instagram si můžete s ostatními uživateli posílat také soukromé zprávy. V sekci, určené pro tyto zprávy, se kromě jiného zobrazuje také informace o tom, kdy jste byli naposledy online, případně zda jste online právě v danou chvíli. Pokud tuto informaci chcete raději skrýt, přejděte na hlavní stránku vašeho profilu a v pravém horním rohu klepněte na ikonku tří linek. Zvolte Nastavení -> Soukromí -> Stav aktivity a deaktivujte položku Zobrazit stav aktivity. Po provedení tohoto kroku se vám nebudou zobrazovat ani informace o aktivitě jiných uživatelů.

.