Zavřít reklamu

Po dlouhém čekání se konečně dočkali i fanoušci jablečných sluchátek, které s jistotou potěšil příchod AirPods 3. generace. Sluchátka se na první pohled odlišují již v samotném designu, ve kterém se nechaly silně inspirovat svým starším sourozencem s označením Pro. Podobně se také změnilo i samotné nabíjecí pouzdro. Aby toho ale nebylo málo, tak Apple zároveň vsadil i na odolnost vůči vodě a potu, adaptivní ekvalizaci, která upravuje hudbu na základě tvaru uší uživatele a podporuje i prostorový zvuk. Cupertinský gigant ale zároveň lehce změnil i AirPods Pro.

AirPody vstupují do rodiny MagSafe

AirPods 3. generace se zároveň pochlubily ještě jednou zajímavou novinkou. Jejich nabíjecí pouzdro je totiž nově kompatibilní s technologií MagSafe a lze je tedy napájet i tímto způsobem. To ostatně Apple sám zmínil při jejich pondělní prezentaci. Co už ale nedodal, je fakt, že podobná změna dorazila i pro již zmiňovaná sluchátka AirPods Pro. AirPody Pro šlo doposud nabíjet buďto prostřednictvím kabelu, nebo bezdrátové nabíječky dle standardu Qi. Nově ale kusy objednané v současné době, respektive tedy po pondělní keynote, se již dodávají s podobným pouzdrem jako AirPody 3. generace a podporují tedy taktéž MagSafe.

AirPods MagSafe
Napájení nabíjecího pouzdra AirPods 3. generace skrze MagSafe

Nutno ale podotknout, že samotné pouzdro MagSafe Charging Case pro sluchátka AirPods Pro nelze zakoupit samostatně, tedy alespoň prozatím ne. Pokud by tedy některý z jablíčkářů po této možnosti vyprahle toužil, musel by si pořídit zcela nová sluchátka. Zdali se pouzdra budou prodávat i zvlášť je prozatím nejasné – každopádně smysl by to rozhodně dávalo.

Jaké benefity MagSafe přináší?

Následně se ještě nabízí otázka, jaké benefity podobná změna vlastně přináší a zdali je vlastně k něčemu. Prozatím se nacházíme v relativně smutné situaci, jelikož podpora MagSafe prakticky nic nemění. Jablíčkářům akorát přidává další možnost, jak napájet jejich jablečná sluchátka – nic víc, nic míň. Nikdo už ale nemůže Applu upřít, že se jedná o, byť sice maličký, krok kupředu, který některou skupinu uživatelů může potěšit.

AirPods 3. generace:

Zároveň se v souvislosti s podporou MagSafe také začaly objevovat dotazy na téma reverzního nabíjení. V takovém případě by to fungovalo tak, že by iPhone prostřednictvím technologie MagSafe ve svých zádech dokázal bezdrátově napájet i nabíjecí pouzdra AirPods 3. generace a AirPods Pro. Jednalo by se o poměrně praktické a efektivní řešení. Nic podobného ale bohužel ještě není možné a zůstává otázkou, zdali Apple na reverzní nabíjení vlastně někdy přistoupí. Záhadou také je, proč ještě Apple na něco podobného nepřistoupil. Například konkurenční vlajkové lodě tuto možnost nabízejí a nezdá se, že by za to čelil nějaké kritice. V současné chvíli tak můžeme pouze doufat.

.