Zavřít reklamu

Po dlouhém čekání se konečně dočkali i fanoušci jablečných sluchátek, které s jistotou potěšil příchod AirPods 3. generace. Sluchátka se na první pohled odlišují již v samotném designu, ve kterém se nechaly silně inspirovat svým starším sourozencem s označením Pro. Podobně se také změnilo i samotné nabíjecí pouzdro. Aby toho ale nebylo málo, tak Apple zároveň vsadil i na odolnost vůči vodě a potu, adaptivní ekvalizaci, která upravuje hudbu na základě tvaru uší uživatele a podporuje i prostorový zvuk. Cupertinský gigant ale zároveň lehce změnil i AirPods Pro.

AirPody vstupují do rodiny MagSafe

AirPods 3. generace se zároveň pochlubily ještě jednou zajímavou novinkou. Jejich nabíjecí pouzdro je totiž nově kompatibilní s technologií MagSafe a lze je tedy napájet i tímto způsobem. To ostatně Apple sám zmínil při jejich pondělní prezentaci. Co už ale nedodal, je fakt, že podobná změna dorazila i pro již zmiňovaná sluchátka AirPods Pro. AirPody Pro šlo doposud nabíjet buďto prostřednictvím kabelu, nebo bezdrátové nabíječky dle standardu Qi. Nově ale kusy objednané v současné době, respektive tedy po pondělní keynote, se již dodávají s podobným pouzdrem jako AirPody 3. generace a podporují tedy taktéž MagSafe.

AirPods MagSafe
Napájení nabíjecího pouzdra AirPods 3. generace skrze MagSafe Zdroj: Apple.com/events

Nutno ale podotknout, že samotné pouzdro MagSafe Charging Case pro sluchátka AirPods Pro nelze zakoupit samostatně, tedy alespoň prozatím ne. Pokud by tedy některý z jablíčkářů po této možnosti vyprahle toužil, musel by si pořídit zcela nová sluchátka. Zdali se pouzdra budou prodávat i zvlášť je prozatím nejasné – každopádně smysl by to rozhodně dávalo.

Jaké benefity MagSafe přináší?

Následně se ještě nabízí otázka, jaké benefity podobná změna vlastně přináší a zdali je vlastně k něčemu. Prozatím se nacházíme v relativně smutné situaci, jelikož podpora MagSafe prakticky nic nemění. Jablíčkářům akorát přidává další možnost, jak napájet jejich jablečná sluchátka – nic víc, nic míň. Nikdo už ale nemůže Applu upřít, že se jedná o, byť sice maličký, krok kupředu, který některou skupinu uživatelů může potěšit.

AirPods 3. generace:

Zároveň se v souvislosti s podporou MagSafe také začaly objevovat dotazy na téma reverzního nabíjení. V takovém případě by to fungovalo tak, že by iPhone prostřednictvím technologie MagSafe ve svých zádech dokázal bezdrátově napájet i nabíjecí pouzdra AirPods 3. generace a AirPods Pro. Jednalo by se o poměrně praktické a efektivní řešení. Nic podobného ale bohužel ještě není možné a zůstává otázkou, zdali Apple na reverzní nabíjení vlastně někdy přistoupí. Záhadou také je, proč ještě Apple na něco podobného nepřistoupil. Například konkurenční vlajkové lodě tuto možnost nabízejí a nezdá se, že by za to čelil nějaké kritice. V současné chvíli tak můžeme pouze doufat.

Diskuze k článku

    Zajímavé. Od prvniho dne co to bylo možné tak doma používám pouze Mag Safe. A to i na sluchátka Airpods Pro, což už je vlastně rok. 🤷🏽‍♂️😀.

celý text

Čtěte více