Zavřít reklamu

Jablečné telefony jsou delší dobu kritizovány za svůj horní výřez. Ten je bohužel poměrně velký, jelikož v sobě skrývá TrueDepth kameru a systém pro biometrickou autentizaci Face ID. Jabláčkáři již dlouhou dobu volají po jeho zmenšení, ale Apple od původního modelu stále neupustil. To by se každopádně mohlo změnit s příchodem iPhonu 13, čemuž navíc nasvědčují úniky od nejrůznějších zdrojů a nově zveřejněné snímky. Zároveň dnes internetem proletěla zajímavá zpráva o tom, že se Apple zítra chystá představit novou službu s prémiovými podcasty.

Uniklé snímky ukazují menší výřez iPhonu 13

Horní výřez u iPhonů se stal takřka hned po představení „Xka“ v roce 2017 hojně diskutovaným tématem. Od té doby jablíčkáři prakticky rok co rok očekávají, že Apple představí nový model se zmenšeným, případně odstraněným notchem. To se ale doposud nestalo a nám nezbývá nic jiného, než se s výřezem smířit – tedy alespoň prozatím. Leaker známý jako DuanRui na svém Twitteru totiž sdílel zajímavý snímek něčeho, co připomíná ochranné sklo či digitizér displeje, na kterém jde menší výřez vidět. O této skutečnosti jsme vás informovali již před pěti dny a údajně by se mělo jednat o potvrzení menšího výřezu u iPhonu 13.

O víkendu leaker každopádně sdílel další tři fotografie, díky kterým můžeme ihned vidět rozdíl, který by letošní generace jablečných telefonů mohla nabídnout. Doposud každopádně zůstává nejasné, kdo je původním autorem těchto snímků. Notch se Applu údajně podařilo zúžit díky integraci sluchátka do horního rámu. Zdali snímky skutečně odkazují na iPhone 13 je prozatím samozřejmě nejasné. Na druhou stranu se ale nejedná o nic nereálného. Již dříve totiž uznávaný analytik Ming-Chi Kuo předpověděl, že právě „třináctka“ přinese menší výřez. Co už ale nezmínil, je zmiňovaná integrace sluchátka do rámu.

Apple pro jarní Keynote chystá představení nové služby

V souvislosti se zítřejší Keynote se nejčastěji hovoří o příchodu nového iPadu Pro, který by měl přinést lehkou revoluci na poli displejů. Jeho větší, 12,9″ varianta totiž bude vybavena technologií Mini-LED. Díky tomu obrazovka nabídne totožnou kvalitu jako OLED panely, přičemž nebude trpět na vypalování pixelů. Dnes se každopádně na internetu objevila zajímavá novinka, podle které se Apple nechystá představit jen hardware, ale také zcela novou službu – Apple Podcasts+ aneb prémiové podcasty na bázi předplatného.

Tato služba by mohla fungovat podobně jako Apple TV+, ale specializovala by se na zmiňované podcasty. O této informaci informoval uznávaný reportér Peter Kafka ze společnosti Vox Media prostřednictvím příspěvku na sociální síti Twitter. Zajímavostí také je, že i ona streamovací platforma  TV+ se světu představila během jarní Keynote v roce 2019, avšak na její spuštění jsme museli čekat až do listopadu. Tento únik mezi českými jablíčkářy vyvolal spoustu otázek. Nikdo totiž aktuálně nedokáže s jistotou říct, zdali bude služba pro podcasty dostupná i v našich končinách, jelikož se dá očekávat, že drtivá většina obsahu bude v angličtině. Bližší informace přinese až zítřejší Keynote.

.