Zavřít reklamu

Apple je nejen ze strany jablíčkářů neustále kritizován za velký horní výřez iPhonu, pro který už v roce 2021 zkrátka není místo. Tento design se světu poprvé představil v roce 2017 spolu s iPhonem X, přičemž od té doby jsme se nedočkali jediné změny. Výřez je přitom oproti konkurenci větší z prostého důvodu – ukrývá TrueDepth kameru a celý systém pro biometrickou autentizaci Face ID a tedy zajišťuje 3D skenování obličeje. Podle nejnovějších informací portálu DigiTimes se ale možná blýská na lepší časy.

Prohlédněte si povedený koncept iPhonu 13 Pro:

Údajně by se mělo pracovat na podstatně menším senzorovém čipu pro Face ID. Tato změna by se navíc měla projevit už na letošním iPhonu 13 a 13 Pro a nadále se očekává, že stejně tomu bude i v případě další generace iPadu Pro. Konkrétně je řeč o takzvaném VCSEL čipu. Jeho zmenšení pro Apple dává zásadní smysl, a to ten ekonomický. Díky zmenšení by se totiž snížily produkční náklady, jelikož by dodavatel mohl vyrobit více kusů najednou. Změna VCSEL čipu by Applu navíc umožnila do celého systému integrovat nové funkce. DigiTimes každopádně blíže neurčil, jak by tento krok mohl cupertinský gigant využít.

Už delší dobu se každopádně hovoří o tom po čem jablíčkáři volají delší dobu – o zmenšení horního výřezu. Jednou z dříve zmiňovaných teorií bylo, že toho Apple dosáhne prostřednictvím zmenšení systému Face ID, na což tato nejnovější spekulace přímo poukazuje. O menším notchi se již zmínilo několik leakerů i zmiňovaný portál DigiTimes. Každopádně zdali spolu tyto dvě potenciální změny souvisí prozatím nikdo nepotvrdil.

.