Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

iPhone 13 se pochlubí většími bateriemi

Jablečné telefony se pyšní skvělým výkonem, který jde ruku v ruce s prvotřídním designem. Kde ale iPhone za konkurencí pokulhává, je výdrž baterie, kterou dlouhodobě kritizuje řada uživatelů. Určitého zlepšení jsme se dočkali v roce 2019 při představení iPhonu 11, který na úkor tloušťky dokázal značně vylepšit výdrž. Loňské iPhony 12 jsou ale naopak osazeny slabšími akumulátory, jejíchž kapacita je o 231 mAh až 295 mAh menší. Přesto ale výdrž díky novějšímu čipu zůstala stejná. Letošní generace by ale konečně měla přinést vytouženou změnu. Na to nyní poukázal uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého se jablečné telefony dočkají zlepšení na poli výdrže.

iPhone 13 baterie

Chystané iPhony by měly nabídnout baterie s větší kapacitou než loňské modely, a to díky několika menším úpravám. Apple se totiž chystá zmenšit řadu nejrůznějších komponentů, čímž zajistí více prostoru pro případný akumulátor, aniž by musel telefony zvětšovat. Mezi nejvýznamnější změny by se měla zařadit integrace slotu na SIM kartu přímo na základní desku a zmenšení komponent v rámci TrueDepth kamery. Tyto změny podle Kua každopádně způsobí, že iPhone 13 bude o něco málo těžší. Výdrž by se mohla zároveň zlepšit díky novému čipu Apple A15 Bionic.

iPhone 13 by mohl přinést Touch ID pod displejem

V roce 2017 se nám Apple pochlubil iPhonem X, který jako první přinesl úchvatnou technologii Face ID – tedy odemykání telefonu a aplikací za pomocí 3D skenu obličeje. Od této chvíle byl vydán pouze jeden telefon se starším Touch ID, přičemž řeč je samozřejmě o iPhonu SE (2020), který používá tělo známé „osmičky.“ Aktuálně s novými informacemi přišel analytik Andrew Gardiner ze společnosti Barclays, podle kterého se dá očekávat, že iPhone 13 přinese čtečku otisků prstů zabudovanou pod displejem, čímž skvěle doplní aktuálně používané Face ID.

Koncept iPhonu s Touch ID pod displejem:

Analytik nadále zastává názor, že letošní generace se nadále pochlubí menším horním výřezem, který je pro svou velikost dlouhou dobu nesmírně kritizován, a LiDAR skener zůstane pouze na modelech Pro. To jsou ostatně stejné predikce, s jakými přišel Ming-Chi Kuo začátkem tohoto měsíce. Apple by se měl obecně snažit o zmenšení zmiňovaného výřezu, přičemž pořádné změny bychom se měli dočkat až v příštím roce, kdy dojde k adaptaci nové technologie. O příchodu iPhonu s Touch ID i Face ID zároveň se hovoří dlouho. Samotný Kuo totiž v srpnu 2019 zmínil, že se v roce 2019 přesně takovéhoto modelu dočkáme. Jeho nejaktuálnější predikce ale žádnou takovou změnu ani nenaznačují.

O čtečce otisků prstů, která by byla zabudována pod displejem iPhonů, hovořily i portály jako Bloomberg a The Wall Street Journal. Podle jejich informací si cupertinská společnost s touto změnou přinejmenším hraje, avšak stále není jisté, kdy se dočkáme její implementace. Na bližší informace si holt budeme muset ještě počkat. Uvítali byste návrat ikonického Touch ID?

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.