Zavřít reklamu

Od té doby, co jsme o kauze Apple vs. Epic Games slyšeli naposledy, uběhlo již několik dlouhých týdnů. Zmíněné kauze jsme v té době věnovali hned několik obsáhlých článků, takže jste po celou tu dobu mohli být v obraze. Pokud už si nevzpomínáte, tak vám situaci připomenu. Herní studio Epic Games přidalo do hry Fortnite nepovolenou vlastní platební metodu. To je však v App Storu zakázané, jelikož veškeré platby musí jít přes bránu Applu. Kalifornský gigant byl v tomto případě nekompromisní a Fortnite z App Storu odstranil – a nutno podotknout, že se do něj stále nevrátil. Již brzy už ale bude existovat možnost, pomocí které si budete schopni Fortnite v iOS či iPadOS zahrát – přes GeForce Now.

Nutno podotknout, že Epic Games není jedinou herní společností, která má s Applem problémy. Mimo jiné došlo také k určitému „konfliktu“ mezi Applem a společností Nvidia. Ta totiž před několika měsíci představila novou službu GeForce Now, která je určená pro streamování her. Svým způsobem se dá říct, že si na GeForce Now měsíčně předplácíte výkon, pomocí kterého můžete hrát hry. Tato služba se stala velmi populární a měla se dostat i do App Storu pro iOS a iPadOS. Opak se však stal pravdou, jelikož Apple v App Storu podobné herní aplikace nepodporuje. Konkrétně není možné do App Storu umístit aplikaci, která slouží jakožto „rozcestník“ pro hraní jiných her. Před několika dny Apple zvolnil a povolil v rámci těchto aplikací umístění her, které jsou zároveň k dispozici i v App Storu. Pokud však hra v App Storu není, tak se v GeForce Now a dalších podobných službách nacházet nemusí.

Kdybyste byli v kůži Nvidie a měli byste před sebou tak populární projekt, kterým GeForce Now bez diskuzí je, tak byste zajisté hledali určitou možnost, jak omezení obejít. Bohužel, s jablečnou společností v tomto případě není řeč, tudíž musela Nvidia přijít s kompletně odlišným řešením – a tak se také stalo. Dnes totiž Nvidia spustila GeForce Now v Safari, a to jak pro iOS, tak pro iPadOS. To znamená, že si nově můžete veškeré hry – i ty, kterým Apple nedal zelenou – na iPhonu či iPadu bez problémů zahrát. Herní služba Nvidia GeForce Now je určena pro všechny jedince, kteří si nemohou dovolit výkonný počítač, popřípadě pro všechny, kteří chtějí hrát oblíbené herní pecky z počítače i na svém iPhonu či iPadu.

fortnite ios
Zdroj: Epic Games

Postup je v tomto případě velmi jednoduchý – stačí přejít na stránky Nvidia GeForce Now, a poté se přihlásit či registrovat. Jakmile se přihlásíte, tak klepněte na možnost pro spuštění GeForce Now pro iOS v Safari – berte v potaz, že prozatím je tato nová možnost pouze ve fázi beta testování. Pak už jen stačí, abyste si GeForce Now přidali na plochu, provedli spuštění, opětovně se přihlásili a je hotovo – ihned můžete začít hrát všechny své oblíbené hry. Co se týče Fortnite, tak ten Nvidia do GeForce Now přidá již velmi brzy – vše je ve fázi příprav. Pokud se tedy vše povede (a není důvod, proč by nemělo), tak si Fortnite opět na iOS a iPadOS zahrajeme již opravdu brzy. Nutno podotknout, že Epic Games s Nvidií svým způsobem spolupracuje – obě společnosti se tedy navzájem podporují.

Osobně jsem GeForce Now v Safari na iPhonu již vyzkoušel a musím říct, že vše fungovalo v naprostém pořádku. Dobrou zprávou je, že můžete přes GeForce Now hrát dokonce zcela zdarma. Můžete si totiž vybrat mezi programem zdarma a mezi předplatným s názvem Founders. V rámci bezplatného programu můžete hrát hodinu v kuse, a poté je nutné hru restartovat, zároveň musíte delší dobu čekat ve frontě. Rozhodnete-li se pro zakoupení Founders předplatného za 139 korun měsíčně, tak můžete hrát jak dlouho chcete bez sebemenšího omezení. Kromě toho máte ve frontě vždy přednost a zároveň máte aktivní RTX efekty. Každopádně samozřejmě u většiny her potřebujete k pohodlnému hraní gamepad.

.