Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Dočkáme se letos HomePodu mini? Leaker v tom má jasno

V předminulém roce jsme se dočkali představení chytrého reproduktoru z dílny Applu. Samozřejmě se jedná o známý jablečný HomePod, který nabízí prvotřídní zvuk, hlasovou asistentku Siri, skvělou integraci s jablečným ekosystémem, řízení chytré domácnosti a řadu dalších výhod. Ačkoliv se jedná o propracované zařízení nabízející řadu skvělých funkcí, tak na trhu velké zastoupení nemá a nachází se proto ve stínu svých konkurentů.

Již delší dobu se ale hovoří o příchodu druhé generace a někteří lidé si stáli za tím, že se jejího představení dočkáme ještě letos. Podzim v jablečném světě bezesporu patří novým iPhonů. Ty se tradičně představují každým rokem v září. Letos každopádně došlo k výjimce z důvodu právě probíhající pandemii onemocnění COVID-19, kvůli čemuž dochází ke zpožděním v dodavatelském řetězci. Z tohoto důvodu jsme se v září dočkali „pouze“ představení přepracovaného iPadu Air čtvrté generace, iPadu osmé generace a Apple Watch Series 6 spolu s levnějším modelem SE. Včera Apple rozeslal pozvánky na nadcházející digitální konferenci, která se odehraje v úterý 13. října.

HomePod FB
Apple HomePod

Celý svět samozřejmě očekává představení nové generace jablečného telefonu a prakticky se nehovoří o ničem jiném. Někteří jableční fanoušci však začali uvažovat, zdali po boku iPhonu 12 nebude odhalen i HomePod 2. V prospěch tohoto tvrzení patří i dřívější krok Applu, kdy letos zaměstnancům umožnil zakoupit si až deset chytrých reproduktorů s padesátiprocentní slevou. Jablíčkáři tak měli za to, že se kalifornský gigant snaží vyčistit své sklady ještě před vydáním zmiňované druhé generace.

K celé situaci se nově vyjádřil i velice populární leaker @L0vetodream, podle kterého se ale letos nástupce HomePodu prozatím nedočkáme. Jeho příspěvek je ale zakončen ještě něčím zajímavějším. Údajně bychom se totiž měli dočkat verze mini, která se bude pyšnit levnější cenovkou. HomePod mini již v minulosti komentoval i Mark Gurman z uznávaného magazínu Bloomberg. Podle něj by měla levnější verze nabídnout „pouze“ dva výškové reproduktory oproti sedmi, jež můžeme najít v dosavadním HomePodu z roku 2018. Verzí mini by si mohl Apple zajistit lepší pozici na trhu, protože první příčky zabírají právě levnější modely od společností jako Amazon či Google.

Edison Main lze nastavit jako výchozího e-mailového klienta

V červnu letošního roku jsme se dočkali vývojářské konference WWDC 2020, která se jako první vůbec odehrála kompletně virtuálně. Při příležitosti úvodní keynote jsme se dočkali představení nových operačních systémů, přičemž hlavní pozornost si samozřejmě získal iOS 14. Jeho oficiálního vydání jsme se konečně dočkali v minulém měsíci a mohli jsme tak začít využívat všechny výhody jako Knihovnu aplikací, nové widgety, upravenou aplikaci Zprávy, užívat si lepších notifikací v případě příchozích hovorů a podobně.

Edison Mail iOS 14
Zdroj: 9to5Mac

iOS 14 s sebou zároveň přináší možnost si nastavit jiný výchozí prohlížeč či e-mailového klienta. Jak se ale po vydání systému ukázalo, tato funkce fungovala pouze dočasně. Jakmile totiž došlo k restartu zařízení, iOS se opět vrátil k Safari a Mailu. To se naštěstí opravilo ve verzi 14.0.1. Jestliže se řadíte mezi fanoušky aplikace Edison Mail, můžete se začít radovat. Díky nejnovější aktualizaci si již nyní můžete i tuto aplikaci nastavit jakožto výchozí.

iPhone 5C již brzy zamíří na seznam zastaralých produktů

Kalifornský gigant plánuje již brzy zařadit iPhone 5C na seznam zastaralých zařízení. Na stránkách kalifornského giganta se nachází kompletní seznam se zastaralými produkty, který je rozdělen na vintageobsolete. Na podseznamu vintage se nachází produkty, které jsou staré 5 až 10 let a na podseznamu obsolete poté najdeme produkty starší deseti let. iPhone 5C byl představen v roce 2013 a podle interního dokumentu, jež získal zahraniční magazín MacRumors, zamíří 31. října 2020 na zmiňovaný podseznam vintage.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.