Zavřít reklamu

Pokud jste pečlivě sledovali úterní Apple Event, popřípadě pokud patříte mezi naše věrné čtenáře, tak zajisté víte, že jsme se dočkali představení zbrusu nových jablečných produktů. Konkrétně Apple představil nový iPad mini a iPad, společně s Apple Watch Series 7 a novými iPhony 13 a 13 Pro. Právě nově telefony od Applu způsobily pořádné zemětřesení v současném portfoliu telefonů, které kalifornský gigant oficiálně nabízí na vlastním Online Store. Již jsme vás informovali o tom, že Apple přestal prodávat iPhone XR a iPhone 12 Pro (Max), tím to ale nekončí.

V současné chvíli se v portfoliu oficiálně prodávaných jablečných telefonů, kromě nových iPhonů 13 a 13 Pro, nachází iPhone 12 (mini), iPhone 11 a iPhone SE (2020). Právě poslední zmíněný model je mezi zákazníky nesmírně oblíbený, a to především díky Touch ID, které lidé prostě a jednoduše milují. Apple se druhou generací iPhonu SE tzv. trefil do černého, a to ze všech stran. Jednak lidem poskytl jablečný telefon s perfektním poměrem cena výkon, a jednak mohl i nadále využívat prakticky stejná těla jako v minulých letech, což se pozitivně odrazilo na nižších nákladech na výrobu a vývoj. iPhone SE (2020) jste si až do představení nových iPhonů 13 a 13 Pro mohli pořídit v celkově třech kapacitních variantách, konkrétně v 64 GB, 128 GB a 256 GB. To už je ale minulostí.

iPhone SE (2020):

Pokud se nyní podíváte na Apple Online Store a rozkliknete si právě iPhone SE (2020), tak si můžete všimnout, že varianta s úložištěm o 256 GB nadobro zmizela. Apple se nejspíše k tomuto kroku rozhodl z toho důvodu, aby nějakým stylem přiměl zákazníky ke koupi jiného modelu. Kromě toho je taky dosti možné, že Apple pomalu pozastavuje výrobu tohoto iPhonu, jelikož bychom se podle dostupných informací a úniků mohli již příští rok dočkat třetí generace iPhonu SE. Cena iPhonu SE s úložištěm o kapacitě 64 GB je 11 690 korun, varianta s úložištěm o kapacitě 128 GB pak vychází na 13 190 korun.

.