Zavřít reklamu
iWant

Apple na svém webu vytvořil novou sekci zaměřující se na rodinné funkce svých produktů

iWant

Společnost Apple na svém webu během noci přidala zcela novou záložku, která se týká rodinných funkcí jednotlivých produktů. Na jednom místě se zde nachází v podstatě všechny podstatné informace o tom, jak může rodina jednotlivé Apple produkty využívat, v čem mohou pomáhat a jaká řešení vlastně nabízí. Společnost byla před několika týdny kritizována za to, že v tomto směru nevyvíjí dostatečnou aktivitu a toto může být jedna z reakcí. Nový panel „Families“ je momentálně dostupný pouze v anglické mutaci webu společnosti Apple.

Pokud patříte do cílové skupiny, které je tato nová část webu určena, prohlédnout si jí můžete zde. Společnost Apple zde jednoduše vysvětluje, jaké nástroje mohou rodiče v případě iOS, watchOS a macOS zařízení využít ke kontrole svých dětí. Zájemci se zde tedy dočtou o tom, jak funguje rodinné sdílení z hlediska informacích o poloze, jakým způsobem je možné omezovat fungování iOS/macOS v souvislosti s kontakty, aplikacemi, weby apod. Jak nastavit dostupnost „bezpečných“ aplikací, jak vypnout možnosti placení mikrostransakcí a mnoho dalšího…

Apple zde obsáhle popisuje současný stav různých kontrolních mechanismů a nástrojů, pohled do budoucna však nenabízí. Byť to bylo právě to, co mnozí akcionáři Applu vyčítají – že společnost nevěnuje dostatečnou pozornost vývoji nástrojů pro rodiče. Nová webová sekce Families je momentálně k dispozici pouze v angličtině. Není jasné, kdy se dočká přeložení do češtiny. Všechny zde zmiňované funkce v české verzi iOS fungují, překlad tak bude jen otázkou času.

Zdroj: 9to5mac