Zavřít reklamu

Situace ohledně virtuální reality stále nabývá na síle. Významná technologická jména se pokouší v této sféře prorazit, jak nejlépe umí, a dokazují to i nejnovější informace. Apple však zůstává v tichosti a s touto nastupující technologií zatím nijak nepracuje, alespoň ne veřejně. Jeho nejnovější posila, která do Cupertina míří, ovšem naznačuje, že by se mohlo brzy leccos změnit.

Podle zprávy Financial Times Apple najal předního specialistu z oblasti virtuální reality, a sice Douga Bowmana, který je mimo jiné autorem knihy o 3D rozhraní pod názvem „3D User Interface: Theory and Practice“. Do Applu přichází z pozice profesora na univerzitě Virginia Tech, kde byla jeho specializace nejen počítačová věda, ale také oblast lidské-počítačové interakce.

Na univerzitě působil Doug Bowman od roku 1999 a za tu dobu vydal mnoho zajímavých článků ohledně virtuální reality a obecně 3D světa. V této oblasti tedy není žádným nováčkem a na základě jeho životopisu lze vypozorovat mnoho úspěchů, které Apple jistě ocení ve spojení s VR sférou. Jak již bylo zmíněno, tak mimo virtuální realitu se zabývá i prostorovým uživatelským rozhraním, virtuálním prostředím, rozšířenou realitou a interakcí mezi lidským a počítačovým chápáním.

Pro Apple bude jistě přínosem, ovšem i přes tuto skutečnost bude muset výrobce jablečných produktů projevit mnoho sil, aby předběhl nejen Google a Oculus, ale také Samsung, HTC či Sony. V jeho portfoliu se zatím neobjevuje žádný produkt s podporou virtuální reality, nicméně patenty a experimenty s 360stupňovým videem se objevují a ukazují, že v laboratořích Applu se rozhodně něco děje.

Zdroj: Financial Times
Foto: Global Panorama

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více