Zavřít reklamu

Apple má ve svém portfoliu hned několik zajímavých produktů, které se samozřejmě neobejdou bez různého příslušenství. Jelikož se ale svět moderních technologií posouvá vpřed raketovým tempem, s postupem času se tak mění i doplňky, které společně s daným zařízením používáme. Tento vývoj tak pochopitelně postihl i Apple. U cupertinského giganta totiž můžeme najít řadu příslušenství, jehož vývoj byl například ukončen, nebo se dokonce kompletně přestalo prodávat. Pojďme si na některé z nich posvítit trošku detailněji.

Zapomenuté příslušenství od Applu

Současná koronavirová doba nám ukázala, jak moc nám mohou moderní technologie pomoct. Jelikož byl výrazně omezen sociální kontakt, lidé ve velkém používali videokonferenční řešení, díky čemuž můžeme v reálném čase mluvit a vidět druhou stranu, případně i celou rodinu či tým. To vše je možné díky zabudovaným FaceTime kamerám v našich Macích (TrueDepth kamerám v iPhonech). Takzvané webkamery na tom ale vždy tak dobře nebyly. Apple od roku 2003 prodával takzvanou externí iSight kameru, kterou můžeme považovat za předchůdce dnešní FaceTime kamery. Ta se jednoduše „přicvakla“ na horní část displeje a prostřednictvím FireWire kabelu připojila k Macu. Navíc se nejednalo o první videokonferenční řešení. Ještě před ní, v roce 1995, jsme totiž měli k dispozici QuickTime Video Conferencing Camera 100.

Na přelomu tisíciletí Apple dokonce prodával i vlastní reproduktory s označením Apple Pro Speakers, které byly určeny pro iMac G4. Na jejich vývoji se dokonce podílel uznávaný odborník na svět audia, firma harman/kardon. Svým způsobem se tak jednalo o předchůdce HomePodů, avšak bez chytrých funkcí. Stejně tak se kdysi prodávala i malá redukce Lightning/Micro USB. Tu už dnes ale v Apple Storech/Online Storu nenajdete. Podobně je na tom i takzvaný TTY adaptér neboli Adaptér textového telefonu pro Apple iPhone. Díky němu je možné iPhone používat v kombinaci se zařízeními TTY, avšak je v tom menší háček – adaptér se připojuje skrze 3,5mm jack, který u jablečných telefonů už nějaký ten pátek nenajdeme. Tento produkt je ale v Online Storu uveden jako vyprodaný.

iPad Keyboard Dock
iPad Keyboard Dock

Napadlo vás někdy, že by Apple také prodával i nabíječku alkalických baterií? Tento produkt se jmenoval Apple Battery Charger a nebyl zrovna nejlevnější. Konkrétně dokázal nabíjet AA baterie, přičemž v balení se jich nacházelo hned šest. Dnes už je ale produkt víceméně zbytečný, kvůli čemuž si jej z oficiálních zdrojů zkrátka nekoupíte. Ve své době ale dával smysl, jelikož se na tyto baterie spoléhaly Magic Trackpad, Magic Mouse i Magic Keyboard. Zajímavý je na první pohled i iPad Keyboard Dock – předchůdce dnešních klávesnic/obalů pro jablečné tablety. Tehdy se ale jednalo o plnohodnotnou klávesnici, velice podobné Magic Keyboard, která se k iPadu připojovala skrze 30pinový konektor. Její hliníkové tělo větších rozměrů ale mělo i své nedostatky. Kvůli tomu jste totiž museli iPad používat pouze v režimu portrétu (respektive na výšku).

Některé stále můžete koupit

Výše zmiňované kousky byly vesměs zrušeny nebo nahrazeny modernější alternativou. Cupertinský gigant však stojí i za doplňky, které se už bohužel žádných nástupců nedočkaly a spíše upadly v zapomnění. V takovém případě se jako skvělý příklad jeví Apple USB SuperDrive. Jedná se totiž o externí mechaniku pro přehrávání a vypalování CD a DVD disků. Tento kousek navíc láká svou přenositelností a kompaktními rozměry, díky čemuž je možné si jej vzít prakticky kamkoliv. Následně už jen stačí mechaniku prostřednictvím USB-A konektoru připojit a můžete si užívat všech jejich výhod. Má to ale menší háček. CD i DVD disky jsou v dnešní době poměrně zastaralé, kvůli čemuž podobný produkt už zkrátka nedává takový smysl. I přesto se ale tento model stále vyrábí.

.